Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Legutolsó határidő a kgfb...

Legutolsó határidő a kgfb felmondására?

Figyelt kérdés
Egy ügynök felhívott telefonon biztosítóváltás ügyben. Ő azt mondta, hogy december 7. -e az utolsó határidő, míg fel lehet mondani a biztosítónál. Itt meg azt olvasom, hogy évforduló elött 30 nappal kell beérkezni a felmondásnak. Namár most, ugye január 1. az7 ünnep tehát évforduló az esetleg jan.2. lehetne. Valójában mi az igazság?

2012. nov. 30. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A mai nap az utolsó határidő.
2012. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja rádió is bemondta reggel, hogy a mai nap volt az utolsó
2012. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dec 1. 23:59-ig elfogadják a felmondást, de postai úton ne adja már fel senki, max faxolással, vagy személyesen.
2012. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg az évforduló december 31-e, a kockázatviselés kezdete január 1.
2012. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy neked mi az évfordulód. Ha január 1-e, akkor dec 1 éjfélig kell beérkezni a biztosítódhoz a felmondásnak...
2012. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki 2010 január 1.-e után kötötte a biztosítását, annak már nem jan. 1 az évfordulója, hanem a kötés napja! Ha te történetesen január 7.-én kötötted a biztosítást (2010 után persze), akkor az évfordulód január 7.-e, tehát igazat mondott az ügynök!


Egyébként ez a dátum rajta van a már kiküldött díjértesítődön is!

2012. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem baromság ez ? Ez is a személyi szabadság korlátozása! Miért nem mindegy az államnak, hogy mikor kötök biztosítást? Már maga a "kötelező" is tisztességtelen és becsületsértő! Már tu...udom ! Ezekért akarok én robbantgatni!
2012. dec. 1. 05:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baromság. miért lenne az? jobb lenne talán ha mindenki havonta cserélgetne? Az egyes telefon, internet, meg mit tudom én milyen szolgáltatóknál meg hűségidő van már nem is 1, hanem 2 év. Az nem a személyi szabadságod korlátozása?
2012. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!