Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg lehet azt oldani, hogy...

Meg lehet azt oldani, hogy apukám az autó tulajdonosa de az én nevemen van az autó biztosítása?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Téged kell bejegyezni a forgalmi engedélybe üzembentartóként, aztán a te nevedre lehet biztosítást kötni. Csak nem kizárt, hogy neked jóval magasabb lesz a díj, mint apukádnak.
2012. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen avval számolok is h nekem magasabb lesz,drága lehet ez a forgalmi csere?
2012. dec. 19. 14:47
 3/10 kovpet ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lenne-e más költség, de 6000Ft az új forgalmi. Legalábbis adás-vételkor annyit kell fizetni érte.
2012. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15-20 ezer forint összesen. autó hengerűrtartama számít.
2012. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Mért fontos, hogy a nevedre szóljon a biztosítás?

Apukád nevére valószínűleg jóval kedvezőbbet lehet kötni mint a neked! Továbbá csak akkor kötheted a nevedre, ha átíratod az autót, vagy üzembentartóként bejegyeznek a forgalmiba.

Ebben az esetben forgalmicsere költsége, és az átírási költség 50% -a az üzembentartói bejegyzés költség!

NEM ÉRI MEG! Kivéve akkor, ha gépjármű vásárlásakor az üzembentartót is bejegyzik. Ebben az esetben nem jelent plusz költséget.

Ha apukád nevén van a biztosítás, akkor mért ne fizethetnéd ki Te?!

2012. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
46%

Előző voltam.

Ha érdekel, keress privátban, és tudunk kalkulálni és kötni is biztosítást akár a nevedre is.

2012. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Lehet amiatt érdekli a kérdés,mert szeretne elkezdi a bonuszba felfelé haladni,de a kocsi nincs az ő nevén, enis így fogok kötni,mert nem akarok 30evesen A00rol indulni...
2012. dec. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen utolsó pont ezért kérdeztem
2012. dec. 22. 02:04
 9/10 anonim válasza:
Igen, így értem. Akkor be kell kalkulálnod a fentebb említett költségeket. Csak tulajdonos, vagy üzembentartóra lehet biztosítást kötni.
2012. dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel egy saját autót ha már mindenképpen fizethetnéked van utána ? Manapság a használt már elérhető áron van, 300-500 ezerért vannak használhatóak, 1M-ért meg már olyanok amikkel csak menni kell meg tankolni bele. Minap láttam 320-ért 2002-es volvót kicsi de javítható töréssel a bal hátsó sarkán.
2012. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!