Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv ilyenkor ez hogy működik,...

Üdv ilyenkor ez hogy működik, rendesen ki kell fizetnem az átírási költséget? (lent)

Figyelt kérdés

Édesapám elhunyt,és örököltem tőle egy autót,amit egyébként eddig is én használtam,mert ő nagyon beteg volt,csak az ő nevén futott a jármű.Ilyenkor ez ugy van mintha megvettem volna tőle,és át kell íratnom a nevemre?

Eladni hogy tudnám az autót?Az ő nevéről átkerülhet idegen nevére,mivel ő már adásvételit nem tud aláírni.Hogy van ez?


2013. jan. 5. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Részvétem. Ha jól emlékszem kell lennie egy hagyatéki tárgyalásnak, ahol az autóval kapcsolatban kapsz egy papírt, miszerint örökölted, ezzel bemehetsz az okmányirodába és át kell iratnod az autó tulajdonjogát. Utána tudod csak eladni, mint tulajdonos.
2013. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és lehet, hogy a halotti anyakönyvi kivonatot is le kell adnod átírásnál.
2013. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ő nevéről közvetlenül idegen nevére nem kerülhet az autó. A hagyatéki eljárás végén kapsz határozatot, amiben kimondják, hogy az autó tulajdonjoga a tiéd. Ezzel át tudod íratni a saját nevedre, az eljárás nem különbözik a "rendes" adásvételtől, ugyanúgy van vagyonszerzési illeték, új forgalmi, új törzskönyv, minden. Ha megvan, utána te, mint új tulajdonos eladhatod másnak.
2013. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.S mennyibe kerülne ez kb mire a nevemre kerülne?Egy 3mas golfról van szó,1.9tdi.
2013. jan. 5. 10:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor ugyanugy eredetvizsgára is el kell vinni?
2013. jan. 5. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A vagyonszerzési illetéken kívül,még átírási költség is van,vagy ez a kettő ugyanaz?
2013. jan. 5. 11:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz.De szerintem épp elég ezeket is megfizetni...

:-)

2013. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!