Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Át lehet-e írni rögtön egymás...

Kazsemestor kérdése:

Át lehet-e írni rögtön egymás után emberre az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintem rosszul fogalmaztam meg a kérdést,de mindjárt tisztázom.Adott a tesóm.Van neki 1 motorja.Lízinges,tehát a bank a tulaj.Most kifizette a hátralékot,megkapja a törzskönyvet,de ugye 15 napon belül át kéne iratnia a nevére.Az a kérdés,hogy ha most el is adja a mocit gyorsan,nem lehet egyből a vevő nevére írni a banktól?

Muszáj az a 2 erediségvizsga,meg 2 törzskönyv,2 forgalmi,stb?



2013. jan. 17. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd lehet, hogy jön egy nálam okosabb is, de szerintem csak olyan motort adhat el tesód, ami az ő nevén van.
2013. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy így van. Előbb a tesódnak is a tulajdonában kell legyen, sőt biztosítást is kell kötni rá, aztán adhatja csak tovább. Bár kíváncsi volnék, hogy az okmányiroda mit szólna hozzá, ha egy olyan adásvételivel menne be az új vevő, amely szerint a tesódtól vette meg, de a tesódnak soha nem volt a nevén a BM nyilvántartás szerint. Szerintem kiszűrné a rendszer, de megér egy próbát. Csak nem csuknak le...

Ha kipróbálnátok, akkor azért nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre.

2013. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!