Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehetne a biztosítótól...

Hogyan lehetne a biztosítótól nagyobb kártérítési összeget kérni, mert nagyon kevés pénzel akarja kiszúrni a szemem?

Figyelt kérdés

4 hónapja volt egy közlekedési balesete a páromnak, amiben vétlenként vett részt. A gépjármű (Renault Twingo), ami a nevemen van gazdasági totálkáros lett. A biztosító felértékelte 214.000Ft-ra ebből a roncsérték 52.000Ft. Tehát kiutal 162.000Ft-ot. Nem is kell mondanom, hogy ez nem nagyon fedezi a javítást sem, plusz a párom munkába járt vele egy másik városba, amit így néha busszal teszi meg, amikor nem jó a buszindulás akkor meg a szülei hozzák- viszik.

A balesetkor mentő vitte el, de nem lett komolyabb baja, és a makacssága miatt még táppénzre sem ment pedig sokáig fájlalta a biztonsági öv helyét.

A biztosító mindenről számlát akar, ami nincs.

Mit tegyek?


2012. máj. 29. 12:33
 1/5 anonim válasza:

A biztosítótól sehogy! :(


Nekem még peres ügyem is volt velük, mert nem akartak kifizetni egy jogosan járó összeget, csak a felét! Végül egy év múlva a bíróság megítélte nekem az egészet.. de ehhez bíróság kellett, + ügyvéd = 240 ezer Ft-omba került.

2012. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kiflitolvaj ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy lépjetek túl rajta. Nekem az Allianzal volt most egy afférom, elég sokba került az egész, de már nem akarom bíróságon folytatni, mert akkor még évekig hergelem magam rajta. Inkább lemondom az összes biztosításom náluk és ugyanezt teszi a családom és a szűk baráti társaság is. Csak a saját cascoimra fizettem nekik évente 200 ezret, plusz a kötelezők, utasbiztosítások(évente legalább 40-50 napra). Ezen felül, ha lesz hozzá energiám, akkor megírom a kis történetemet a roncsbörzés csaláson keresztül az egész gusztustalan ügymenetről, amit az összes fellelhető biztosítós fórumon megosztok az emberekkel tanulságként.
2012. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Az az igazság, hogy ügyvédet fogadtam, akinek van egy alianzos ismerőse és ketten próbánják megoldani az ügyet.

2012. máj. 30. 19:04
 4/5 kiflitolvaj ***** válasza:
Nekem is próbáltak allianzos ismerősök segíteni, de nem sok haszna volt. Remélem neked több szerencséd lesz, kitartást hozzá!
2012. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 31. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!