Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A most megszerzett "M" kategor...

A most megszerzett "M" kategorias jogositvanyom egyenlo az uj "AM" kategoriaval? Ha nem, akkor en nem is mehetek vele kulfoldre csak az AM-esek?

Figyelt kérdés
koszi a valaszt

2013. jan. 22. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az AM és az M külön kategória. Az M nemzeti az AM nemzetközi.

Neked meg az van ami a jogsidba van írva. Szóval M.

2013. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz vele külföldre.
2013. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 27. 20:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Téves infó!

Már nincs olyan hogy M kategória!

Megszünt!


Mindenkinek AM kategória van M helyett!

Annyi az egész hogy 14 évesen le lehet vizsgázni belőle és 16 éves korodig nem mehetsz külföldre!


Ha betöltötted a 16 ot akkor már külföldön is jó az AM ez olyasmi mint a kezdő vezetői engedély jogosultság!


De ugy mint maga M kategória nincs felejtsétek el!


Most voltam orvosi miatt jogsit hosszabbítani, Az M kategóriát teljesen ki vették! Helyette kaptam AM et! az akkori M kategóriás vizsga időpontal az az 2001.


Továbbá a V kategória is megszünt nekem van Villamosra is jogsim de az új kártyába nem ütötték be!!!

Helyette kaptam K jogosítványt kerti traktort a villamos meg át került a vasúti járművezetői igazolványba amit az NKH ad ki ugy mint a GKI-i-t!


Nagyon nagy változások történtek én is csak lestem tehát AM 14 éves kortól szerezhető meg és 16 év betöltése után lehet menni vele külföldre ez a hivatalos! :)

2013. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Erről valami hivatalos infót(pl Magyar Közlöny) linkelhetnél.


Én múltkor olvasgattam amikor ezt elkezdték itt híresztelni. Hát semmit nem találtam róla. Csak az Ak-A2 volt leírva. De az Ak ott is ugyanúgy megmarad, csak aki akarja átírathatja A2-re(Ak-val viszont továbbra is csak 25kw-ig lehet motort vezetni)

Szóval nem értem hogy miért változtatnák akkor az M kategóriát így...

2013. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor M=AM és mehetek nyugodtan külföldre :)

Köszönöm a választ!

2013. febr. 18. 09:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen mehetsz de csak 16. életéved után 14 éves korodtól 16 ig csak magyarországon érvényes a dátumokra figyelj oda! :))

Ha betöltötted a 16. évedet AM el mehetsz külföldre igen! :)


És az M kategória az megszünt már nincs ilyen hogy M !

2013. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Katt rá töltsd le! PDF Formátum


[link]



Ez a Magyar Közlöny bár ez sem 100% os de ezt adták ki itt minden le van írva 2013 as változásokról! :)

2013. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

279. oldal fele



2. Kezdõ vezetõi engedély

6. § (1) A vezetési jogosultság elsõ alkalommal történõ megszerzésének napjától számított két évig a vezetõi engedély kezdõ

vezetõi engedélynek minõsül.

(2) A kezdõ vezetõi engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és

a „B1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá

a „C1” és a „D1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel – a Magyar Honvédség kezelésében lévõ jármûvek

kivételével – pótkocsi nem vontatható.

7. § (1) A „kezdõ vezetõi engedély” minõsítés kétéves idõtartama a 6. § (1) bekezdésében meghatározott idõtartamon belül

elkövetett közlekedési szabálysértés vagy bûncselekmény miatt jogerõsen kiszabott jármûvezetéstõl, jármûfajtától

vagy kategóriától eltiltás, vagy a vezetõi engedély meghatározott idõtartamú visszavonásának leteltét követõen újra

kezdõdik.

(2) Az (1) bekezdés rendelkezései szerint meghosszabbított „kezdõ vezetõi engedély” minõsítést és annak lejárata

határidejét a nyilvántartásba be kell jegyezni, és ezt a tényt a vezetõi engedélyben kódszámmal jelölni kell.

8. § Ha a gépjármûvezetõ külföldi vezetõi engedélyét két évnél nem régebben szerezte, a kezdõ vezetõi engedélyre

vonatkozó rendelkezéseket – nemzetközi szerzõdés eltérõ rendelkezése hiányában – a külföldi vezetõi engedély

helyett a magyar hatóság által kiadott vezetõi engedélyre is alkalmazni kell.

9. § A kezdõ vezetõi engedélyre vonatkozó rendelkezések nem alkalmazhatóak nemzeti kategória esetén.

3. Nemzetközi vezetõi engedély

10. § (1) Amennyiben nemzetközi szerzõdés vagy viszonosság alapján az érvényes magyar vezetõi engedély valamely külföldi

államban jármûvezetésrenemjogosít, a közlekedési igazgatási hatóság kérelemre nemzetközi vezetõi engedélyt ad ki.

(2) A „B” kategóriára érvényes nemzetközi vezetõi engedély a gépjármûvezetõ részére 18. életévének betöltését

követõen állítható ki.

(3) Nemzetközi vezetõi engedélyt az érvényes vezetõi engedély adatai alapján kell kiállítani.

(4) A nemzetközi vezetõi engedély érvényességi ideje a vezetõi engedélyben feltüntetett egészségi érvényességi idõ,

de legfeljebb a nemzetközi vezetõi engedély kiállításának napjától számított három év.

(5) A nemzetközi vezetõi engedély csak a magyar vezetõi engedéllyel együtt érvényes.

(6) A nemzeti kategóriára nemzetközi vezetõi engedély nem érvényesíthetõ.

(7) A nemzetközi vezetõi engedély igénylésére irányuló kérelmét az ügyfél a kormányzati portálon keresztül elektronikus

úton is elõterjesztheti.

4. Ideiglenes vezetõi engedély

11. § (1) A vezetõi engedély eltûnése, megsemmisülése, megrongálódása esetén, valamint a képzés és vizsgáztatás

tekintetében a jártassági feltételhez kötött kategória megszerzéséhez a vezetõi engedély kiállításáig a közlekedési

igazgatási hatóság kérelemre ideiglenes vezetõi engedélyt állít ki. Az engedély kiállításához az adatoknak

– amennyiben azok a nyilvántartásból nem állapíthatóak meg – a jogszabályban meghatározott esetekben az

egészségi alkalmasság, illetve a pályaalkalmasság igazolása szükséges.

(2) Legfeljebb hat hónapra kiszabott jármû-kategóriától, alkategóriától, kombinált kategóriától vagy jármûfajtától való

eltiltás esetében az ügyfél kérelmére ideiglenes vezetõi engedély állítható ki.

(3) Hivatalból kell kiadni az ideiglenes vezetõi engedélyt, ha a vezetõi engedély gyártási hibásan, elírással került

legyártásra.

(4) Az egészségi minõsítéseket, valamint a vezetõi engedélybe bejegyzett korlátozásokat az ideiglenes vezetõi

engedélyben is fel kell tüntetni.

(5) Az ideiglenes vezetõi engedély csak belföldön jogosít jármûvezetésre.

2013. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Remélem el tudtok igazodni! :))


És tudtam segíteni is :)

2013. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!