Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi történik ha 15 napon belül...

Mi történik ha 15 napon belül nem iratom át a nevemre a kocsit a vétel után?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor büntetést kell fizetned az átírási költségeken felül.

Ami biztos, hogy ha nem kötsz biztosítást, akkor fedezetlenségi díjat fog kérni a biztosító a tulajdonodba kerülés napjától számítva a biztosítás megkötéséig.

Plusz ha emlékezetem nem csal, ha az eladó bejelenti, hogy eladta, te pedig nem, hogy te vetted meg, akkor bizonyos idő után hatóságilag kivonják a gépkocsit a forgalomból. Visszahelyezni pedig szintén sokba kerül.

2013. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jó pár hónapig nem is irattatod át akkor ideglenesen kitiltják a forgalomból (pl.: ha 4hónapja megvetted de nem írattad át akkor 4hónapra kitiltják és ez idő alatt nem is tudod átíratni)!


+ 15000Ft büntetést kell fizess az átírási illetéken kívűl , + a forgalomba helyezés díját!

2013. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, itt mirol van pontosan szo, mert en vettem a kocsit mas neven, hasznaltam ket evig, majd eladtam. Nem volt az en nevemet, biztositast siman kottem ra, es ennyi. Lehet h felre ertettem vmit, de nekem ez a valaszom...
2013. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!