Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorkerékpár vásárlásnál...

Holba László kérdése:

Motorkerékpár vásárlásnál milyen egyéb kiadásokra (okmányiroda, eredetvizsgálat, ilyesmik) kell még számítani és milyen összegekről van szó? Illetve egy 30 éves 250-es ETZ-nek van-e elvileg törzskönyve?

Figyelt kérdés

#motorkerékpár #ETZ #eredetviszgálat
2013. febr. 19. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem "elvileg", hanem biztosan kell, hogy legyen törzskönyve. Ha a mostani tulajdonos még a törzskönyv bevezetése előtt vette, akkor lesz szíves igényelni a törzskönyvet az adásvétel előtt, ha meg már utána vásárolta a motort, akkor kell, hogy legyen az ő nevére kiállított törzskönyv. Az "ennek még nem vót", "kőtöztünk, azt' elhagytam" és "majd kűdöm póstán" nem megoldás: ha nincs törzskönyv, marad a motor. Sajnos sokszor előfordul, hogy a pénz átvétele után az eladót nem érdekli a dolog, nem segít az okmánypótlásban, ne te légy, aki megszívja ezzel.

Az okmányirodában kell majd új forgalmi engedély és törzskönyv, ez kétszer 6.000 Ft, a vagyonszerzési illeték mértékét most nem tudom. Kell még eredetiségvizsgálat, ennek ára 15.500 Ft. Kötelező biztosítást is kell kötnöd, ennek díját az internetes kalkulátorok tudják pontosan (és még meg is köthete az alkuszoldalakon).

2013. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az első választ, hogy a törzskönyv hiányozhat ha szürke forgalmija van még. Az én tapasztalataim alapján olyankor nem gond hogy nincs, de ha ez lenne a helyzet akkor telefonon kérdezd le az okmányirodát a biztonság kedvéért.

Ha új forgalmija van, akkor törzskönyv nélkül tényleg ne vedd át a járművet.

2013. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

rendben

nagyon köszönöm a válaszokat

2013. febr. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!