Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás fedezetlen...

Kötelező biztosítás fedezetlenségi időszaki pótdíjra lehet kérni részlet fizetést?

Figyelt kérdés
Díj nem fizetés miatt megszűnt kötelezőmet szeretném újra kötni de a fedezetlenségi időszakra nagyon magas összeget számlázott ki a biztosítom. Lehet kérni részlet fizetést? érdemes próbálkozni? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
2013. febr. 27. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a fedezetlenségi díjat (és a fedezetlenségi díj baleseti adóját) az újrakötésnél kalkulált biztosítási díjjal együtt, egy összegben kell megfizetni. Nem lehet részletet fizeteni.
2013. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*fizetni
2013. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Bővebben:


"A jogszabály nem ad lehetőséget sem a fedezetlenségi díj elengedésére, sem a részletfizetés engedélyezésére."


Forrás: [link]

2013. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adok egy tippet: ha túl nagy lett az összeg érdemes lenne elgondolkozni egy üzembentartó cserén, mert így a te biztosításod megszűnik, és az új üzembentartónak kell biztosítást kötnie.
2013. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez jó megoldàsnak tûník. Az új üzemben tartó köthet új biztosítást ? Nem csak èvfordulóra?
2013. febr. 27. 23:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben utánnanéztem nem csak hogy köthet de kötnie is kell. Megpróbálom ezt az utat. Köszönöm az ötletet.
2013. febr. 28. 00:07
 7/8 Orsaaa89 válasza:

Szép napot! Sajnos ilyen helyzetbe kerültem most én is. tulajdonosa vagyok egy gépjárműnek és sajnos már majdnem 2 éve nem lett fizetve a biztosítás. Ez most derült ki. Édesanyám ígérte ennyivel segít nekem, hogy a biztosításra nem lesz gondom. Jött a műszaki vizsga és kiderült nincs biztosítás az autón. mivel DNF megszűnés miatt újra kellett kötnöm a biztosítást, a napokban várható a csekk egy tetemes összeggel. :(


Szeretném tudni, ha üzembentartónak bejegyeztetek valakit a csekk kiérkezését követően. megoldás lehet arra, hogy a fedezetlenségi díj ami az én nevemre szól valamilyen úton módon feledésbe merül?

NAGYON FONTOS, ha valaki tud SEGÍTSEN! Szép napot!

2015. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem egy átírással sikerült megoldanom. Átírattam az autót egy családtagom nevére így ő már köthetett biztosítást fedezetlenségi díj nélkül nekem pedig azóta lett egy másik autóm és arra is tudtam simán kötni, sehol nem kérték az elmaradt díjat.
2015. márc. 23. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!