Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha segédmotorkerékpárt vásárol...

Holba László kérdése:

Ha segédmotorkerékpárt vásárolok, akkor hazavezethetem-e, amíg nincs rá megkötve az én nevemre szóló kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Hétvégén szeretnék megnézni egyet és esetleg megvenni. De hétvégén meg ugye nem tudom vhol ott helyben megkötni. Sőt még csak előre (látatlanban!) sem köthetem meg rá, mert az meg adásvételi nélkül lehetetlen. Utánfutóm meg nincs.

2013. febr. 21. 11:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%
Vezetheted. Ha a rendőrnek megmutatod az adásvételit, látni fogja hogy egy nap alatt nem tudtad megkötni a kötelezőt.
2013. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

de akkor ezexerint ez szimplán a rendőr megértésén/jóindulatán múlik?

(a biztosító ugyanis annyit tudott mondani, hogy érvényes biztosítás nélkül elvileg sehova és pont)

2013. febr. 21. 11:32
 3/39 anonim ***** válasza:

"látni fogja hogy egy nap alatt nem tudtad megkötni a kötelezőt."


Azért ez így kicsit necces. 1 nap nem elég kötni? Szerintem 1 óra is elég. Ne éjjel 2kor vedd meg, hanem délelőtt azt jó napot. Kötelezőt kötnöd kell rá még az nap, mert ha valamit okozol saját zsebbe nyúlós lesz a fizetés. A te érdeked, nem a rendőré.

2013. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Mellesleg hétvégén is tudsz online kötni, de személyesen sokkal célszerűbb.
2013. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

konkrétan vasárnap szeretném megnézni egy 230 km-re lévő motort, mert akkor tudok ilyen távolságra elmenni

vagy ezexerint vasárnap nem vehetek robogót és kész??:)

2013. febr. 21. 11:47
 6/39 A kérdező kommentje:
...továbbá ha vasárnap meg is kötötm online, gondolom akkor is csak napok múlva lesz a kezemben a felmutatható kötvény jó esetben is
2013. febr. 21. 11:48
 7/39 anonim ***** válasza:
Ahogy autóval sem vehetsz rész biztosítás nélkül, úgy motorral sem. Online bármelyik pillanatban meg lehet kötni. (Ez az elmélet. Gyakorlatban én is biztosítás nélkül hoztam haza a kocsimat 90 km-ről.)
2013. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

az oké hogy mondjuk megkötöm online, de a rendőrnek ezt mivel tudom igazolni?

mert gondolom azért az online kötésnek is van 1 átfutási ideje, míg ténylegesen beérkezik hozzájuk a pénz(!) és amíg a kezemben lesz a kinyomtatott kötvény

...mindenesetre megkérdeztem a magyarország.hu kormányzati portálon is

egyre kíváncsibb vagyok a válaszukra:)

2013. febr. 21. 11:56
 9/39 anonim ***** válasza:
Én irodában kötöttem, és nem kellett fizetnem csak pár héten belül, de a papír már a kezemben volt. Biztos online is kapsz valamilyen elektronikus levelet ami igazolja hogy szerződést kötöttél.
2013. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

"vagy ezexerint vasárnap nem vehetek robogót és kész"


Senki nem mondta hogy nem vehetsz. Csak azt tudom mondani, amit az előbb: ha balesetet okozol zsebbe nyúlsz. Még mindig a te érdeked, nem a rendőré.

2013. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!