Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Azt mondták a jogosítvány...

Azt mondták a jogosítvány amíg nem jár le alkalmas személy igazolására. Na de ha a Szig. Számot kérik akkor már nem jó?

Figyelt kérdés

Hivatalos papíroknál az van mindig megadva, hogy személyi igazolvány száma. De azt mondták, amíg nem jár le az orvosi, addig alkalmas a jogosítvány személyi azonosság bizonyítására, vagy hogy is nevezik ezt pontosan.

Na de a jogosítvány nem ugyan az mint a személyi ugye.

Jogsija nem mindenkinek van.

De ha én ahova kérik a személyi számot, oda beírom a jogsim számát, akkor az bukta?

Mégse ugyan az a kettő, hiába alkalmas a jogsi arra, hogy bizonyítsam, hogy én vagyok az ugye?



2013. márc. 2. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

A jogosítvány alkalmas a rajta jelzett időpontig a személyazonosság igazolására, pl közúti ellenőrzésnél...

Nyilván a hivatali ügyintézésnél, ahol személyi számot, személyi igazolvány számot vagy adószámot kérnek, oda nem jó. Vannak okmányok, amit bizonyos helyeken nem tudsz helyettesíteni sem jogsival sem útlevéllel.

2013. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van ahol ilyen esetben jó a jogosítvány száma is.

De sok helyre sajnos kell a személyi...

(nekem sem volt pár hónapig személyim, gond nem volt belőle sose, csak aztán kelletett a személyi szám...)

2013. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kettőt ne keverjétek! :)

Személyi szám az a lakcímkártya hátoldalán van! Férfiaknál 1 essel Nőknél 2 essel kezdődik általában!


Az a személyi szám!


Ha meg igazolványszámot kérnek akkor be kell írni a jogsi sorszámát és ennyi oda lehet felé írni hogy Vez. Eng szám.


A Vezetői engedélyt lakcímkártyával köztelesek elfogadni ugyan ugy mint az útlevelet is nekem évek óta nincs személyim bankba mindenhól el kell fogadniuk a vezetőit lakcímkártyával.


Ez jogszabály utána lehet olvasni, a jogszabály azt mondja hogy minden magyar állampolgár köteles egy fényképes okmánnyal rendelkeznie!


Az lehet személyi lakcím

jogsi lakcím

útlevél lakcím


Csak hogy sokan ezt nem akarják elismerni az legyen az ő problémájuk!


Felesleges az igazolványt kiváltani +1500 .- ft é de mindenki ahogy jónak látja! :)

2013. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jogosítvány vagy útlevél tökéletesen alkalmas mindenhol igazolásra. Ilyenkor a jogsi, vagy útlevél számát kell megadni szem.ig. szám helyett.MINDENHOL elfogadják, külföldön is. 10 éve nincs személyim, csak jogsi+utlevél.

Viszont érdemes a 3-ból kettőt kiváltani, mert ha csak 1 van és elvész macerás a pótlás.

2014. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 vagyok még annyi, hogy jogosítványon a jogsi érvényessége a hátoldalon van, a személyi érvényességi ideje elől.
2014. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!