Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy zajlik egy "egyedi...

Hogy zajlik egy "egyedi forgalomba helyezési eljárás"?

Figyelt kérdés
Alig találok róla információt a neten, és amit igen, az is ellentmondásos. Egy 125 köbcentis, Olaszországból behozott motorra szeretnék rendszámot szerezni. Van egy olasz forgalmija, egy kétnyelvű adásvételi, amin csak az eladó van kitöltve, és egy papír arról, hogy a motort kint kivonták a forgalomból. A1 jogsim van. Le tudná írni valaki, hogy milyen helyekre kell milyen sorrendben elmennem, hogy rendszámom legyen?

2013. márc. 10. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Tavaly honositottam a motoromat, kb hasonló volt a helyzet. Nagyobb motor mondjuk, és a motor már Angliában a nevemen volt. De ha van adásvételid akkor az tökéletes.


Telefonálsz vagy személyesen kérsz először egy időpontot a megyei nkh vizsgaállomásán, aztán elviszed a motort traileren vizsgázni. ( útvonalengedélyt nem adnak első forgalombahelyezesre)

Ha megvan a vizsga akkor a papírokkal irány a vámhivatal, ahol kifizeted az adót és kapsz egy újabb adag papírt, nekem másnapra megvolt. Ide a motor nem kell :)

Ha ez is kész akkor kell egy kötelező biztosítás, ezt otthon is meg tudod csinálni. Éppen ma kötöttem újat, allianzrol váltottam k&h ra és 20 plusz adó helyett most csak 5+adót fogok fizetni. De ez nem ide tartozik. :)

Kinyomtatod a biztosítós papírokat, magadhoz veszed az eddigi papírokat es irány az önkormányzat. Ott kapsz rendszámot és forgalmit, aztán húzhatod a gázt. :)

Remelem segítettem. Ha valami változott akkor biztos lesz majd aki kijavit. :)

2013. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz, nagyon jól leírtad. Annyi még, hogy a netrisk.hu meg a biztosító honlapja is kéri a rendszámot meg a forgalmi számát a szerződéskötéshez, hogy tudok így biztosítást kötni, ha még nincs rendszámom?
2013. márc. 10. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Huha, nem tudom hogy neten engedi e, de nekem anno az alvázszám lett beírva, aztán szóltam a biztosítósnak hogy mi lett a rendszám.

neten nem tudom hogy megy ez. :( csörögj rá valamelyik biztositora, biztos segitenek

2013. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!