Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Családon belül autó ajándékozás?

Erzsike209 kérdése:

Családon belül autó ajándékozás?

Figyelt kérdés
Szeretném a saját autómat a gyermekemnek ajándékozni. Egy helyen lakunk,én maradnék az üzemben tartója csak nem az én nevemen lenne.Miért kell eredeti vizsgát végezni ez már meg történt amikor én meg vettem, mennyiben kerül?
2013. ápr. 10. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:

"Miért kell eredeti vizsgát végezni ez már meg történt amikor én meg vettem..."

Azért, mert ezt minden tulajdonosváltásnál el kell végezni. Vagy legalábbis nagy részüknél, a családon belüli ajándékozás esetét pont nem tudom. Az eredetiségvizsga arról szól, hogy megnézik, van-e még köze az autó azonosítójeleinek (vázszám, motorszám) a gyárihoz. Előfordulhat ugyanis, hogy valaki vesz egy kellően lepusztult, de itthon forgalomba helyezett autót, illetve egy jó állapotú, de külföldi papíros másikat, aztán egy tébolyult éjszaka után - hogy, hogy nem - a lepusztult, itthoni papíros autó számai véletlenül átkerülnek a jó állapotú, de külföldi papírokkal futó autóra. Ez amúgy az életben ki nem derülne, eredetiségvizsgálat alkalmával viszont ki lehet szűrni.

Az eredetiségvizsgálat árát fejből nem tudom, de interneten meg lehet nézni (én 17.000-20.000 Ft közötti árakat találtam). Ha sokallod, akkor érdemes csak üzembentartóként bejegyeztetni a gyereket, mert az olcsóbb. Bár nem tudom, jogilag megfelel-e ez a megoldás.

2013. ápr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de azt szeretném hogy ne az én nevemen legyen az autó!
2013. ápr. 10. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy a gyermeked nevén legyen, akkor át kell iratnod, magyarán tulajdonos váltás történik, amivel egyértelműen vele járó az eredetiség vizsgálat.

Az ára attól függ, hogy mekkora az autó hengerűrtartalma, így nagyságok szerint eltérő, de kb. 20 ezer ft.

2013. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!