Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A rendőrségnél miért van...

A rendőrségnél miért van részletfizetési lehetőség, a köztereseknél miért nincs?

Figyelt kérdés

Decemberben megbüntettek mert piroson hajtottam át (benéztem a sárgát), megállított a rendőr, helyszíni bírság. Azt mondták van lehetőségem részletfizetést kérni (mert nem kis összeg volt), de akkor befizettük egyben.

Most postán kaptam a csekket a Józsefvárosi Közteresektől, hogy térfigyelő alapján büntettek, szintén nem kevésre. Felhívtam őket, és nincs lehetőség részletfizetésre, egyben kell befizetnem, legfeljebb haladékot kérhetek.

Miért van ez így?



2013. ápr. 18. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez 2 tök különböző cég.


Miért lehet kapni playstationt a Tescoban és nem a Lidlben? :P

2013. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" piroson hajtottam át (benéztem a sárgát), megállított a rendőr, helyszíni bírság. "


Itt valami nem stimmel. Az nem helyszíni bírság, hanem közigazgatási bírság. A kettő közözz nagy különbség van. Ennél a közignél nagy nehezen, de lehet kérni részletfizetést.

A közteresek pedig lehet, hogy nem is közigazgatási eljárás alá tartozó cselekmény miatt büntettek meg, ahol nem lehet részletfizetést kérni.

2013. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez miatt lehet, hogy más a besorolás. A közteresek a József körút - Baross utca miatt büntettek (amiért mostanában elég sok mindenki kap csekket), mert lekanyarodtam jobbra, nem figyeltem a kötelező haladási irány egyenesen táblát.

Azért gondoltam, hogy hasonlóan lehet eljárni, mert mégiscsak autóval közlekedve "követtem el" mindkettőt...

Azért köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 18. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana figyelni vezetés közben. Nem hiszem el, hogy sem a lámpákat, sem a táblákat nem veszed észre. Úgy vezethetsz mint egy vakegér.
2013. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vakegér, és nagyon sokat kell közlekednem, azért fordulhat elő ennyi apró figyelmetlenség. És tudod terhesen még nehezebb koncentrálni. És ne gyere nekem azzal, hogy akkor ne vezessek, mert tudod sofőrre nem telik...
2013. ápr. 19. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!