Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lada 2105 1300 s be megrepedt...

Lada 2105 1300 s be megrepedt a motorblokkom! Ha kicserelem a motorblokkot ugyan olyan 2105 1300s re akkor nem kell vegezni semmi papirmunkat? Vagy kicserelhetem az egesz motort ugyan olyan tipusra? A ladaknal nincsen motor szeria szam csak motorkod?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Át kell iratnod a motorszámot!
2013. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de en nem latok rajta semien motorszamot, csak motorkodot! Ba3 2105 a motoron, 1003015 ez meg a hengerfejen, de ez minden ugyan ilyen tipusu motoron ugyan az! es a papirokon is csak azt irja h engine: 2105! de lehet h en nagyot tevedek! jo lenne ha egy hozzaerto elmagyarazna nekem!
2013. máj. 20. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:

A Ladáknál is van motorszám természetesen - az lehet, hogy valami olvashatatlanná válás miatt motorkódos lett, onnantól kevesebb a vesződés a cserével.


De milyen papíron ír olyat, hogy "engine: VAZ2105"?


Ha magyar forgalmid van, akkor az számít ami a P.5 mezőben van.

2013. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi képen bekarikáztam, hogy hol kell keresned a motorszámot:

[link]


Ne zavarjon, hogy ez a régebbi láncos motor,mert a 2105-ösön ugyanott van! Ne a hengerfejbe meg a blokk oldalába öntött számokat nézd, hanem az osztófej alatti sima részen beütött számokat!


Ha meg sósav által "kikopik", akkor régen Af-es számot adtak neki:

[link]


Manapság pedig az NKH-nál adnak neki új számot.

2013. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi az infot! nem a papirba irja h engine: 2105 hanem az alvaz szam mellett az alluminium lemezeken! Amugy roman forgalmis az auto! csak hallottam vw golfosoktol h kicsereltek a motort es nem kellett semmi papir munkat csinalni, mert nincs motorszam, gondoltam h hatha ennel is igy van, de akkor sajnos tevedtem! A motorblokk repedessel nem lehet semmit se csinalni?, csak a blokkcsere segithet?
2013. máj. 21. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden motorblokknak van száma, hogy gyártásnál meg tudják különböztetni. Viszont manapság egyre elterjedtebb, hogy a járgány motorkódos, azaz nem a motor száma van a forgalmiban, hanem a motor kódja (ami a motor típusát jelöli). Szóval a forgalmidban kell megnézni mit írtak be - illetve érdemes helyben megkérdezni olyat aki ért hozzá, mert biztos hogy a magyar meg a román szabályok eltérnek.

Az hogy az adattáblán (kis fémlemezen) mi szerepel a motornál kevésbé mérvadó - legalábbis Magyarországon - mint ami a papírokban.

2013. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szinte mindent lehet hegeszteni, de - főleg egy olcsó kocsinál - nem érdemes. A kiépítés, megbontás, hegesztés, összerakás többe kerülne mint egy másik használt blokk + a csere.
2013. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy komplett motort mar kapok 15-20 ezer forinter! A kicsereles nem kerul penzbe, mert en csinalom! A forgalmiba csak motorkod van! A hataron atlehet hozni egy motort papirok nelkul? A hatartol Kb 8 km re lakom (Nyirabranytol) es magyarba sokkal tobb lada van, igy alkatresz is olcsobb es tobb van beloluk! Maskor is Debrecenbe vette hozza alkatreszt, es ott bonto is van, megneznem ott a lada motort!
2013. máj. 22. 07:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Már nincs határellenőrzés tudtommal (ugye a schengeni határok meg az eu miatt), szóval azt viszel át amit akarsz gondolom.

Elméletileg biztos kellene vámoltatni, de hát ha nem ellenőrzi senki, akkor az ember nem szívesen fizet.

2013. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!