Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eredetvizsga elhalasztása...

Eredetvizsga elhalasztása műszaki okok miatt?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, a héten szombaton lejár a vételtől számított 15 nap, azonban a kocsi műszaki okok miatt nem tud eljutni olyan vizsgaállomásra, ahol eredetvizsgát is csinálnak, a jelenlegi szerelőnél pedig nem biztos hogy elkészül.

Lehetséges ilyenkor "mobil" eredetvizsgát kérni? Van még ilyen? Esetleg ha bejelentem az okmányirodában hogy műszaki hiba miatt csak késve tudom eredetvizsgára vinni az autót elfogadják?

A Többi papírja rendben van:(törzskönyv,forgalmi engedély,kötelező biztosítás,adásvételi oké)



2013. máj. 22. 07:08
 1/4 Nosco ***** válasza:
Okmányirodába jelezd de a mobil eredetvizsga se rossz megoldás. Arra figyelj, hogy az átiratásra 15 munkanapos van.
2013. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mobil eredetiség vizsgálat ha jól tudom megszűnt. A neten kérj egy időpontot valamelyik leterhelt okmányirodától (nálunk pl. min. két hétre adnak időpontot), és akkor lesz igazolásod a késésről!


A szerelőhöz hogy jutott el az autó? Miért nem vitted előbb az eredetiség vizsgálatra, mint hogy szétkaptátok volna?

2013. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gépjármű átírás 2013 évben nem csak a megfizetendő összeg tekintetében módosul, de az ez év eleji új rendelkezések az átírás határidejét is újra szabályozták. Ennek értelmében az átírást 15 napon belül el kell intézni. Ebből a határidőből pedig nem éri meg kifutni, mert annak ellenére, hogy a hatóság az új tulajdonjog bejegyzést elvégzi és ezzel együtt megkapjuk a forgalmi engedélyt, ettől függetlenül a késedelmes átírást a rendszer észleli és jelzi a hivatal felé, ennek eredményeként pedig az illetékhivatal szintén automatikusan mulasztási bírságot szab ki, melynek összege akár a 100 ezer forintot is elérheti.



[link]

2013. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Végül mi lett? Hasonló helyzetben vagyok?
2019. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!