Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Sürgős! Forgalomból ideiglenes...

Waland kérdése:

Sürgős! Forgalomból ideiglenesen kivont autó vásárlásakor kell biztosítást kötnöm?

Figyelt kérdés
Vettem egy forgalomból ideiglenesen kivont autót, de akárkit kérdezek, mindenki mást mond, van, aki szerint az ideiglenesen kivont autóra nem kell megkötnöm a biztosítást, csak ha újra forgalomba helyezném, más szerint viszont az adásvétellel vagy az átírással a jármű újra forgalomba kerül. Átírás után én is forgalomból kivonva tartanám, mert lejár a műszakija, és most még nem tudom majd megcsináltatni.

2013. máj. 24. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerubb ha felhivsz egy biztositot, vagy a kozlekedesi hivatalt, ok biztosan tudni fogjak mi a helyzet.
2013. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a gond, hogy mivel máról szól az adásvételi, ha kell kötnöm biztosítást, akkor fedezetlenségi díjat fognak felszámolni, viszont ha nem muszáj, nem szeretnék kötni még biztosítást, mivel kb. egy évig úgysem használnám.
2013. máj. 24. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

marad a biztosítő megérdeklődése.

azt tudom, hogy ha kivonom a kocsit félévre,mert...akkor arra az időszakra a biztosító sem számol fel díjat.

De itt más a helyzet,mert a kocsi gazdát cserélt.

Szerintem, kötnöd kell, hogy legyen szerződésed,de díjat addig nem kell fizetni, amíg nincs forgalomban.Arra figyelj, hogy max félév az ideiglenes kivonás, fél után automatikusan forgalmoba kerül, és onnan ketyeg minden.

2013. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kötöttem biztosítást a netrisken, átíráskor fentartom a forgalomból kivonást, mit kell kérjek az okmányirodától, hogy ne kelljen akkor fizetni?
2013. máj. 24. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
kapni fogsz egy papírt róla.
2013. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!