Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlásakor,...

Használt autó vásárlásakor, számít az év melyik havában veszem súlyadó fizetése szempontjából? Ha pl. februárban veszek autót, ki fizeti a januárt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A súlyadót (teljesítményadót) az fizeti egész évre, akinek a nevén van az autó január elsején.
2010. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy az első válaszadó is írta!

A gépjárműadót annak a személynek kell fizetnie aki/mely a járműnyilvántartásban az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként szerepel.

[link]

2010. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És nem követelheti rajtam az általa előre kifizetett hónapokat az autó eladója?
2010. nov. 14. 18:37
 4/5 anonim válasza:
Nem követelheti, de ha ki van vonva a forgalomból (pl,kereskedésben veszed), akkor te biztosan fizetsz, mert nálad helyezik forgalomba. Én legalábbis így jártam (2010.07.03-án vettem), és az önkormányzat ajánlott levélben küldte a határozatot az időarányosan kiszámított súlyadóról.
2010. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

maximum, beszámíthatja a vételárba

(utólag, nem követelheti)

2010. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!