Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendo anyagi karos, de...

Mi a teendo anyagi karos, de rendorseget nem igenylo baleset eseten?

Figyelt kérdés
Meg szerencsere soha nem volt meg csak koccanasban sem reszem, viszont minap kishijjan lezuzott egy holgy a parkoloba. Az eset utan elgondolkodtam, hogy, igazabol ha megtortent volna, es a holgy segitokesz, akkor sem tudtam volna igazabol mifele biztositasi papirt kellett volna adjon, es abbol en hogyan fogom latni a javitasi koltsegeim viszont, illetve hogyan allapitjuk meg mi szamit bele a baleset koltsegere felrohato cserenek? Mindez megoldhato-e rendori jelenlet nelkul, csupan kettonk kozott, de a biztositast kihasznalva, nem pedig "ad egy kis penzt es hello" modszerrel
2013. jún. 7. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Az eset utan elgondolkodtam, hogy, igazabol ha megtortent volna, es a holgy segitokesz, akkor sem tudtam volna igazabol mifele biztositasi papirt kellett volna adjon,"


Ki kell töltenetek egy "sárga-kék" nyomtatványt, amit érdemes az autóban tartanod egy toll mellett. Beszerezhető a biztosítóknál, de adnak is a szerződéskötéskor!

[link]



es abbol en hogyan fogom latni a javitasi koltsegeim viszont, illetve hogyan allapitjuk meg mi szamit bele a baleset koltsegere felrohato cserenek?


Ezt majd a biztosító kárfelmérője (esetenként a szervizzel együttműködve) megállapítja!


Mindez megoldhato-e rendori jelenlet nelkul, csupan kettonk kozott, de a biztositast kihasznalva, nem pedig "ad egy kis penzt es hello" modszerrel.


Igen, megoldható. Kitöltitek a bejelentőt, és ha egyértelmű az eset, akkor a vétlen fél felkeresi vele a vétkes biztosítóját. A többit majd ott elmondják.


Ha vitás az eset, akkor érdemes rendőrt hívni, még akkor is ha nincs személyi sérülés, mert a biztosító kevesebbet vitatkozik, ha van rendőrségi határozat.

2013. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi
2013. jún. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!