Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vizsga nélküli autó eladása....

Vizsga nélküli autó eladása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy lejárt vizsgájú autóm. Eladnám így ahogy van.

Mi a teendőm nekem és mi a vevőnek? Úgy tudom bonyolultabb a helyzet, mint vizsgás kocsiknál.



2013. jún. 10. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem: adásvételit megírjátok, pénzt átveszed, forgalmit + törzskönyvet átadod. Neked az adásvételi dátumától 5 napod van hogy lejelentsd a nevedről az okmányirodában, a többi a vevő gondja.


Sokan azt hiszik, hogy érvényes műszaki nélkül ne mírják át a kocsit, sőt találkoztam (és veszekedtem) olyan okmányirodással, aki szintén így gondolta, vagy csak nem akart dolgozni.

Szóval érvényes műszaki nélkül és forgalomból kivonva is át lehet íratni, de ilyenkor nem kap az új tulaj forgalmit, csak törzskönyvet. Eredetvizsgát csináltatni meg fizetni ugyanúgy kell, de papír csak akkor lesz ha levizsgázott az autó.

2013. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Még pluszban annyit hogyha valaki megveszi az autót akkor azt vagy el kell szállítania, vagy útvonalengedélyt kell hozzá intézni hogy részt vehessen a forgalomban. (ami kisit vicces, mert ha nincs az autón műszaki akkor a rendőrbácsi azt fogja mondani hogy nem alkalmas a gépjármű a forgalomban való részvételhez, de ha befizeted az állambácsinak az útvonalengedély összegét akkor lehet vele menni)
2013. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!