Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnék venni egy autót, az...

Szeretnék venni egy autót, az adásvételit megírjuk a nevemre, de nem szeretném átírni. Fel léphet valami plusz költség (büntetés vagy valami)?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg ha megírom az adásvételit akkor egyből ki tudom vonatni azzal ideiglenesen az autót?

2013. jún. 12. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Az eladónak és a vevőnek is bejelentési kötelezettsége van az Okmányirodában ha a gépjármű tulajdonjogában változás történt.

Ha te nem jelented be, de az eladó igen, akkor a határidő leteltével kényszerkivonják a gépjárművet a forgalomból. Utána pedig vissza kell helyeztetned, át kell íratnod és büntetést is kell fizetned az elmaradás miatt.

a egyikőtök sem jelenti be, akkor amíg meg nem állít a rendőr nincs probléma. Viszont ha igen, az gáz. Akár azt is feltételezheti, hogy loptad a kocsit (a forgalmiban ugyebár nem a te neved szerepel) Ott helyben előállíthat. Ha elkezded lobogtatni az adás-vételit az még nagyobb baj, mert a rendőr rögtön kiszúrja, hogy lejárt a határidő, és kb ott helyben leszedi a rendszámot, és szállíttathatod el a kocsit.

Szóval érdemesebb átírni:D Ideiglenesen kivonatni is csak akkor tudod, ha a te neveden van.

Vegyél olcsóbb kocait, aminél marad pénzed az átírásra.

Egáltalán minek akarsz autót, ha azonnla ki akarod vonatni a forgalomból?:)

2013. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az autó mezőre kell "csapatni" ... nem érdekel hogy kivonják sőőt pont azt szeretném hogy kivonják mindenféle költség nélkül, mert nem szeretném soha többé közúton használni....

Tehát ha nem jelentem be a változást akkor autómatikusan ki lesz vonva?

2013. jún. 12. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal manapság már nincs lehetőség végleg kivonatni a forgalomból egy autót (hacsak nincs bontós ismerős...). Csak ideiglenesen lehet, ami fizetős, és fél évente meg kell újítani. De ehhez is a te neveden kell lennie.

Miért nem veszel papírok nélküli autót???

2013. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert nincs :D A végleges kivonatáshoz bontani kell.

Szerintem akkor azt csinálom hogy nem jelentem be a tulaj váltást, így lekerül a régi tulaj nevéről és tulajdonos viták miatt kivonják. Ha jól tudom ez így megy de jobb lenne ha valaki nálam okosabb leírná hogy ilyen esetben mik a lehetőségeim :D

2013. jún. 13. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen típust szeretnél? Mert a legtöbből van papírpk nélküli.

Ha van bontós ismerősöd, akkor nem kell bontani a kocsit, mert ő kiadja a papírt, az autó meg nálad marad, csak a rendszerben nem létezik többé.

És ha nem íratod át, akkor nincs tulajdonosi vita, mert az eladónak van 2 példánya az adásvételiből, amivel bizonyítani tudja, hogy eladta neked, ezért téged jól megbüntetnek, mert nem írattad át a nevedre!!

2013. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a valós adataidat írod be meg fognak büntetni attól függetlenül hogy az autót kivonják.
2013. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!