Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nincs meg az autómhoz tartozó...

Nincs meg az autómhoz tartozó törzskártya (elveszett). Így is eladhatom az autót?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Először jelentsd be az okmányirodában, hogy elveszett a törzskönyv, akkor körözni fogják és szám alapján letiltják. Ne kérj újat, passziváltasd, ha úgyis el akarod adni az autót. Így simán átírják és majd az új tulajnak kiadják az új törzskönyvet.


Pár éve vettem egy autót aminek "elveszett" a törzskönyve. Nem is lett volna gond az átírással, mert a tulaj bejelentette, csak hogy 2 nappal azután, hogy elhoztam az autót megtalálta és leadta a körmendi okmányirodába. Mire mentem átiratni közölték, hogy várni kell amíg megküldik a törzskönyvet körmendről ami alig egy-két hét... :(

Aztán némi könyörgés árán sikerült valamit alkotni az ügyintézőnek így nem kellett várni.


Szóval ha elveszett, jelentsd be, de a ha meg lesz, akkor inkább daráld le...

2013. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eladhatod így is, csak nehezebb szerintem.

Én sem vennék olyan autót, aminek nincs törzskönyve, hiszen az igazolja, hogy nem lopott, nincs rajta foglalás, -hitel és a tulaj tényleg a tulaj...

2013. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!