Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van ha nem íratják át az...

Mi van ha nem íratják át az autót, amit vettek tőlem?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat, és le is adtam az okmányirodában az adás-vételit. Közben kiderült, hogy aki megvette az autót simlis volt, hamis adatokkal vette meg tőlem, még a címe sem jó. Ilyenkor mi van? Én tudom igazolni, hogy eladtam az autót, megvan a papír róla, viszont az okmány iroda nem fogja megtalálni azt a személy, akinek eladtam. Akkor ilyenkor simán kivonják az autót a forgalomból? Nekem lesz még valamilyen dolgom/költségem ezzel kapcsolatban? Vagy már semmi, mivel nem az én tulajdonomban van?
2013. aug. 13. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lesz belőle bajod, mert leadtad a papírt, hogy eladtad az autót.

De hamis személyit, meg lakcímkártyát mutattak neked,ami alapján az adásvételit írtátok? Vagy nem is kértél okmányokat?

És hogy derült ki, hogy simlis volt?

2013. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen pár éve,

de még jól is jártam, mert küldtek egy levelet, hogy kivonták az autót a forgalomból, így a még arra az évre esedékes teljesítményadót (ami ugye még engem terhelt) nem kell befizessem.

Hogy most hogy megy, azt nem tudom.

2013. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!