Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy autót és az...

Vásároltam egy autót és az adás vételijével kapcsolatban szeretnék választ kapni;?

Figyelt kérdés

Pár napja vásároltam egy autót, már az adás vételi is kacifántos mert köztes adás-vételivel vásároltam, azaz akitől vettem az okmány irodában nem iratta át a nevére a kocsit, vagyis a forgalmiba az eladóm előtti emberke szerepel. Na most ezt ahogy olvasom engem nem érint, ő megkapja a büntetését(15napot bőven túllépte), nálam van az ő adásvételiük másolata is. Na most az lenne a kérdésem, hogy nincs abból baj hogy adásvételin az összegnél nem írtak be az ő adásvételijükön semmi forintot, még nullát se?Nagyon nem szeretném ha valami átverésnek lennék áldozata....Párom szerint túl aggódom nem a mi dolgunk. Egyébként eredetvizsgára elvittem már a kocsit és minden rendben volt.

Tudom az okmányirodában kiderül, de még egy hét mire kaptam az időpontot...és ebben nagyon örülnék ha valaki választ adna.

Előre is köszönöm



2013. aug. 16. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt kell megtudnod, akitől vetted ő adásvételivel vette e meg az előző tulajtól, és azt elküldték a már az okmányirodába?

Ha nem, akkor a legegyszerűbb, ha felkeresed az eredeti tulajt és vele íratod meg az adásvételit, mintha a közbenső emberke nem is létezne.

Ha igen, akkor addig a te nevedre addig nem fogják átírni, amíg az eredeti emberke nevén van. A felelős az akitől most vetted, lehet meg is büntetik.

Ha az utóbbi verzió él, ne vedd meg, mert elég nagy macera míg hivatalosan a tiéd lesz.

2013. aug. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak ha a "köztes emberke" valamit csinált a kocsival, Pl: traffipax, bűncselekmény rendszám alapján, akkor abból probléma lesz. Nem kéne eltitkolni a mulasztását, hiszen neked lehet belőle bajod.
2013. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha megbüntették a közbenső emberkét az mindenképp az előző tulaj fizetendője hisz a mai napig még az első tulaj nevén van a kocsi, semmiképp se az enyém. Beszéltem okmányirodába egy ügyintézővel ismerős által, ő megerősitett ebben hogy a köztes tulajdonost fogják büntetni mert bem iratta a nevére 15napon belül plusz az első tulajt is mert lehet az se jelentette le az eladást. Én az okmányirodában leadom az ő adásvételijüket is neki megy majd a birság szerencsére nekem nem lesz ebből bajom nem az én dolgom. Ezt a köztes elado is tudja hogy büntetést fog kapni. Köszönöm a válaszokat még egyszer, ugy tűnik semmi baj nem lesz
2013. aug. 16. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!