Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit értenek azon hogy "névre...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Mit értenek azon hogy "névre írással" x Ft, vagy csak "üzembenntartóira"?

Figyelt kérdés
Az "ár nélküli" eladó autók mennyibe kerülnek.

2013. jún. 24. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit moderáltam:


"Mit értenek azon hogy "névre írással" x Ft?"

Szerinted? Azt jelenti, hogy minden átírási költség benne van a vételárban.


"vagy csak "üzembenntartóira"?"

Ilyenkor nem kerül a nevedre, csak üzembentartóként kerülsz be a forgalmiba! Jó nagyot lehet vele szopni, cserébe megspórolsz vagy 20000 Ft-ot!


"Az "ár nélküli" eladó autók mennyibe kerülnek."

Pontosan annyiba, amennyit a vevő kér értük! Felveszed a kapcsolatot, megkérdezed!

2013. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert az adas-veteli szerzodesnek van koltsege? kifele, hova, minek, mennyi?
2013. jún. 25. 14:57
 3/8 A kérdező kommentje:
atiras es adas-veteli kozott mi a kulonbseg, es mennyibe kerul valamint kinek kell fizetni es mikor, valamint milyen modon?
2013. jún. 25. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerződés nem kerül pénzbe (na jó, 20 Ft a papírboltban), a névre írás kerül sok pénzbe, keress egy kalkulátort és nézd meg mennyi!
2013. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"atiras es adas-veteli kozott mi a kulonbseg, es mennyibe kerul valamint kinek kell fizetni es mikor, valamint milyen modon?"


Hallottad már azt a mondást, hogy "Béna gyereknek anyja veri a f szát!"? De mitz várjak, ha az ékezeteket se találod meg!?


"atiras es adas-veteli kozott mi a kulonbseg"


Két különböző dolog: az adásvételi szerződés alapján írják a nevedre!


"es mennyibe kerul"


Változó, a jármű korától és teljesítményétől függ! Keress egy kalkulátort, nem nehéz, csak be kell írni a keresőbe!


"valamint kinek kell fizetni es mikor, valamint milyen modon?"


Neked kell fizetni, az okmányirodai ügyintézés során, csekken, vagy bankkártyával.

2013. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy köszönöm is elég lett volna!

:)


Ez mi:

"De mitz várjak"

Csak nem Tahofalvan laksz?


Örülök, hogy találtál egy elgépelést! Egyébként tényleg vidéki gumicsizmás szartaposó paraszt vagyok, de tudok ékezetes betűket írni!

:D


Angol billentyuzet? Nem tudom mi az ugye?


Nem tudod? Sajnálom. 852-es kódlapról még nem hallottál ugye? Nem kell arcoskodni az angol billentyűzettel, mert egy mozdulattal átállítható!


Amikor eloszor veteleztel autot akkor is ilyen mayer voltal vagy a muterod verte ki a labad kozti reszt?


Vételeztél, talán vettél?

Mayer? Az a lényeg, hogy ipszilon legyen benne?


Lehet, hogy májer voltam, nem emlékszem, hiszen már vagy 30 éve volt, és akkoriban még nem használtunk ilyen béna szavakat!

:D


Szerintem ne nagyon idezgessel masok mail-jeibol mikozben valaszolsz az illetonek.


Nem is írtál "mail"-t, viszont te is idézettel kezted!

Ha viszont írtál volna, akkor azt teljes egészében bemásoltam volna ide, mert azt szoktam! :)


Ott ülsz a gép előtt, és képtelen vagy használni a keresőt! Jó, nem kell a Google, ezen az oldalon naponta teszik fel ezeket a kérdéseket, és a kiírás előtt be is adja az oldal ezeket!


Na ki az "értelmiségi"? (Gondolom ez a szlengedben (Tudod mi az?) valami lehülyézés lehet.)

2013. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na Harkonnen, ezt jól megkaptad :D


Amúgy Kérdező, én még sosem vettem autót, mégis nagyjából tudom, hogy hogyan és merre kell induljak, ha rászánnám magam. Ez olyan emberekre "ráragad menet közben", akik nem szatyorban élnek, vagy akik képesek használni ennek az oldalnak a keresőjét, ne adj'Isten a google nevű csodálatos találmányt.

Adás-vétel: az a jogi procedúra, melynek keretében az eladó kijelenti, hogy nem tart a továbbiakban igényt az adott tárgyra. A vevő pedig kijelenti, hogy neki márpedig kell, és némi anyagi ellenszolgáltatás fejében átveszi a tárgy tulajdonjogát a vevőtől.

Átírás: az a jogi procedúra, melynek során a megfelelő hatóságokat értesíti mind az eladó, mind a vevő a tárgy tulajdonjogának megváltozásáról.

Az átírás az adás-vétel után történik.

2013. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy ne valaszolj, keritsel magadnak baratnot inkabb.


Utolso-kosz az infot

2013. jún. 28. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!