Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Még fél év előtt eladtam két...

Még fél év előtt eladtam két autómat és vettem helyettük egy másikat autókereskedésből, ettől függetlenül még a második félévet is nekem kell kifizetni súlyadóban az előző két autónál?

Figyelt kérdés
és a harmadik autó súlyadója is rám terhelődik?csak mert az ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból,mert autókereskedőtől vettem...remélem nem kell 3 súlyadót fizetnem... :(valaki tudna segítnei?
2013. aug. 16. 12:24
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
Már teljesítményadóról beszélünk, és annak kell fizetni akinek a nevén van január elsején a kocsi. Tehát amit eladtál azok után neked kell fizetni egész évre, amit vettél annak elvileg nem, de az nem tudom hogy változtat-e a helyzeten hogy ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból.
2013. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ...
2013. aug. 16. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem súlyadó, gépjárműadó vagy teljesítményadó. Ezt az adót egyébként évente vetik ki annak a nevére, akinek január 1-jén a nevén van az autó. Vagyis nincs 1. és 2. féléves gépjárműadó, csak éves van, de azt két részletben fizeted ki. Mivel január 1-jén a két eladott autó a neveden volt, ezért az utánuk kivetett gépjárműadó második részletét is te fizeted, de az új autóét nem, mert az másnak a nevén volt az év kezdetekor.
2013. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dörmögő ***** válasza:

"Kinek kell megfizetnie a gépjárműadót?


Az adó alanya - vagyis akinek a gépjárműadót meg kell fizetnie -

főszabály szerint a gépjármű azon üzemben tartója, ennek hiányában tulajdonosa, aki/amely az év első napján a hatósági járműnyilvántartásban szerepel;

amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az, aki/amely nevére a forgalmi engedélyt kiállították;

év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű után az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel ;

az "E" és "P" betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott gépjármű esetén az, akinek/amelynek a nevére a rendszámtáblát az eljáró hatóság kiadta. "


Itt találtam:

[link]

2013. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!