Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átírás kötelező nélkül?...

Átírás kötelező nélkül? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Na lássuk csak.. vettem egy autót, amire kötöttem egy kötelező biztosítást a postán, utána az átírásnál gondok voltak, pontosabban az, hogy nem tudták a nevemre írni, mivel az előző tulaj taxinak használta a kocsit, a taxi engedélyét viszont visszamondta mivel már fehér rendszámos, de a rendszerbe elfelejtették visszaállítani, ezért kaptam jóval későbbre egy új időpontot az átírás elvégzésére, ez idő alatt visszaküldte a posta a kötelező biztosítás árát. (gondolom mivel kicsúsztam a 15 napból) Mit tudnék tenni? (Nincs lehetőségem elmenni a postára, mindenképp először az átíratásra kéne mennem az okmányirodába!) HELP!! :S

2013. aug. 16. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

35/2000. (XI. 30.) BM rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról,

a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


76/A. § (3) A közlekedési igazgatási hatóság a nyilvántartásba vétellel egyidejûleg nem állít ki forgalmi engedélyt, ha a kérelmezõ nem tudja igazolni a kötelezõ gépjármû-felelõsségbiztosítás meglétét, vagy a jármû mûszaki alkalmasságát. Ebben az esetben a bemutatott forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatában ezt jelölni kell, és az ügyfelet hiánypótlásra kell felszólítani.



De ezt a szabályt Jolánka a 3-as ablaknál úgysem fogja ismerni, hívni kell az irodavezetőt, az megnézi a jogtárban stb stb, ráadásul biztosításkötés után még vissza kell menned másodszor is, úgyhogy ezt tényleg csak akkor érdemes megcsinálni, ha nagyon szorít a határidő.

2013. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Hozzáfűzném hogy csak két ablak van ! :D
2013. aug. 18. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez furcsa.

Mi tavaly vettünk egy autót, amire egyből kötöttünk kötelezőt. Az okmányirodában derült ki, hogy foglalás van az autón. Ámde jogtalanul. Kb 30-40 napig futkostunk, mire levetettük róla a foglalást,és csak azután tudtuk átíratni. De a kötelező biztosítással nem történt semmi, ugyanúgy élt, nem szűnt meg.

2013. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát az nagyon szuper.. :) én kaptam érte még 30ezer forintos büntetést !
2013. szept. 22. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki és miért büntetett 30 ezerre?
2013. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, elhajtották, hogy műszaki nélkül nincs átírás, és közben kicsúszott a két hétből, aztán ráverték a késedelmi bírságot. Velem is meg akarták csinálni, csak én megmondtam Jolánkának, hogy nem eszik olyan forrón a kását, műszaki nincs, de attól még legyen csak szíves a tulajdonosváltást szépen nyilvántartásba venni, és a régi forgalmi hivatalos feljegyzések rovatában hiánypótlásra felszólítani. Na persze erre csak hápogott, aztán amikor nagyon erősködtem, kihívta az irodavezetőt, az megnézte a jogtárban, hogy tényleg így van, ahogy mondom, és utána meg is csinálták. De aki hagyja magát lerázni a nélkül, hogy ottjártának okirattal igazolható nyoma maradna, arra bizony később rávarrják a késedelmes átírási bírságot.

És erről még csak nem is Jolánka tehet... Nála szökőévenként egyszer van ilyen eset, vagy még akkor sem, mit tudja ő, hogy mit kell ilyenkor csinálnia.

2013. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
műszakival nem volt gond, a biztosító verte rám a 30-at.
2013. szept. 30. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!