Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóbiztosítással kapcsolatban...

Autóbiztosítással kapcsolatban tudnátok nekem segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most fog lejárni a kötelező biztosításom egy éves szerződése. Szeptember 10.-éig vagyok még biztosítva. Másik biztosítónál szeretném az új biztosításomat megkötni, mert ahol most vagyok drága.


Viszont most kaptam a jelenlegi biztosítómtól egy levelet, amibe megküldte a következő évi csekkeket, mintha meghosszabbítottam volna náluk a szerződésem.


Ilyenkor mit lehet csinálni? Megköthetem még máshol? Mert ebbe a levélbe semmi választást nem adtak hogy maradhatok náluk vagy elmehetek másik biztosítóhoz, hanem úgy írták mintha aláírtam volna hogy náluk maradok.


Kérlek segítsetek!



2013. aug. 21. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szeptember 10.-éig vagyok még biztosítva."


Ezt már elbuktad, hiszen az évforduló előtt 30 nappal kell beérkeznie a felmondásnak, különben még egy évig ott kell maradnod! Nem véletlenül küldték a csekket...

2013. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és nem várd, hogy majd figyelmeztetni fognak az évfordulóra, ezt neked kell figyelemmel kisérned!

:)

2013. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha lemondom ezt a szerződést? És kötök egy másik társaságnál egy másikat?
2013. aug. 21. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha felmondod, vagy nem fizeted és megszüntetik, akkor is csak a jelenleginél köthetsz újat! Csak évfordulón lehet váltani!
2013. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszoló teljesen jó dolgokat írt, de látom semmi tapasztalatod nincs a témában, ezért leírom bővebben.


GFB szerződést felmondani az évforduló előtti 30. napig lehet. Ez a te esetedben azt jelenti, hogy a felmondásnak be kell érkezni a biztosítóhoz augusztus 11-ig. Ez idén már nem jön össze, lekésted, nincs mit tenni. Lehet trükközni átírással, de nem érdemes (szerintem). A szerződést határozatlan időre kötötted, tehát ha semmit nem reagálsz a biztosító felé, akkor az új díjat elfogadtad, a szerződés érvényben van. Ezért is küldték a csekket. (Csekkes díjfizetéssel egyébként általában jóval drágább a biztosítás, jövőre válassz inkább más módot a fizetésre.)

Új biztosítást általában a régi évfordulója előtti 60. naptól lehet kötni. Tehát azt kell csinálni, hogy jövőre július 15. táján elkezdesz számolgatni, hogy melyik biztosítóhoz érdemes átmenni. Ha a netrisk és társait választod, akkor egy regisztráción kívül annyit kell csak tenned, hogy egy megbízást kinyomtatsz, aláírsz és visszaküldöd faxon vagy e-mailben. Szerintem ennél egyszerűbb nincs!

2013. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!