Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A régebbi, nagy köbcentis...

A régebbi, nagy köbcentis autóknak tényleg ilyen horribilis a regadója?

Figyelt kérdés

Hobbi célokra szeretnék egy régi Audi 80-as kabriót magamnak hétvégi autónak. 94-96 közötti évjáratot. Gyerekkori álmom, tehát nem mindennapi közlekedésre, hanem inkább hétközben állna a garázsban és tavasztól őszig hétvégente mennék vele.

Típusból is a V6-os 2,600 ccm-et szeretném, pl egy ilyet, csak manuális váltóval:

[link]


Az autó maga nem drága, a fenntartása nem érdekes, mert alig használnám és "hobbi" lenne, így nem sajnálnám a pénzt. De valóban 500e forint a regadó rá?! Kicsit elképesztőnek tartom, hogy egy ugyan ilyen évjáratú 1.6-os audira 92,000, míg a 2,6-osra fél millió....


Ez a realitás? Mert az egyszerűen nem fér bele az értékrendeben, hogy egy 350e forintos autóra befizessek 550e forint adót...



2013. szept. 14. 16:19
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
41%
2013. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anno - 6-8 éve - nézegettem én is az Audi80-asokat, csak én coupét. Találtam egy elég pofás 2.0-t, lett volna valami 250 000 pénz. A regadója meg úgy másfélszer ennyi, hát b***ák meg! :)
2013. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát pedig nagyon szeretem a típust, mindig akartam belőle gyerek koromban egy kabriót.


Most meg tudnám venni magamnak, de egyszerűen az kiüti nálam a biztosítékot, hogy annyiért tudnék venni egy 20 éves autót, mint egy 10 éveset, ráadásul nem is az autó a drága, hanem az adó... :(

2013. szept. 14. 22:34
 4/4 Dörmögő ***** válasza:
Szegény politikusoknak élni kell valamiből.☺
2013. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!