Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kamionos kollegák, ez igaz?

Kamionos kollegák, ez igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem: idősebb kollégák mondták, hogy pl. kiveszem a fel/lerakóhelyen a 45 órás pihenőt, de a fel/lerakóhely dolgozói közben szólnak, hogy menjek be lerakodni, akkor nem feltétlenül kell megtagadnom azt, mert van egy olyan opció a beadásnál, hogy OUT-KI KEZDES, ami annyit jelent, ahogy elmondták, hogy ha azt bekapcsolom én kilépek az 561 rendelet alól, mivel nem közúton tartózkodok, hanem gyárban, raktárban stb... és így be lehet menni le-fel rakodni, ha ez megtörtént vissza gurulok a parkolóba, újra bekapcsolom az ágyat és utána olyan mintha az egész bemozdulás meg se történt volna

Erről mi a véleményetek? Előre is kösz a segítséget


2013. szept. 14. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, már-már filozófia.

Az 561-es rendelet alól kibúvó, ha 50 km-es körzeten belül történik a fuvarozás. Értelmezés kérdése, de ebben az esetben ez valamilyen szinten megvalósul. Egy dán kamionos ismerősöm ezt csinálja Bornholm szigeten. Amíg kívül van, 561, amikor hazamegy, azaz a szigetre, akkor OUT. Ugyanis ott minden 50 km-en belül van.


Azonban a legjobb megoldás a mágnes. Bár teljesen törvényellenes, de ebbe nem tudnak belekötni.

2013. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az OUT-tal csak a vezetési időd nem megy, viszont a munkaidőd igen, tehát meg lesz szakítva a pihenő.
2013. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem működhet a dolog. Azért nem mert pihenőnek az minősül, mikor semmilyen, a munkáltató számára hasznos tevékenységet nem végzek. A rakodás az. A hétvégi pihenőt megszakítani még a kompra szállással sem lehet. Nem vagyok nagy híve ezeknek a bugyuta előírásoknak, de ha így lenne, ott állok firmánál, 45 órát töltöm, lehet, hogy egy - két sört is megittam, és akkor jönnek, hogy el kéne rakni. Vagy elmegy onnan, kirándulni, uszodába, strandra, közelben élő rokonhoz stb. A pihenőnek épp az a lényege, hogy szabad foglalkozás van.
2013. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is felvetődött már a Bornholm - sziget kérdése, ugyanis a mi cégünk jár oda. Szerintem ránk nem érvényes az 50 km - es előírás, mert a szigetre, és a szigetről fuvarozunk, nem pedig azon belül.
2013. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!