Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha Németországból hozok be...

Ha Németországból hozok be autót, kint milyen költségekkel kell számolnom? És mennyi az 5 napos és a 30 napos ideiglenes rendszám?

Figyelt kérdés
szeretnék autót vásárolni kint.a menetével már tisztában vagyok,de az árak még kicsit hiányosak! előre is köszönöm!

2013. szept. 18. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Eredetvizsga, adásvételi és lehet hozni. Ja az ideiglenes rendszámot is meg lehet igényelni. Az arra jó, hogy haza lehessen hozni.

Aztán nagyon figyelj oda, ismerettségi körömben mostanában többen hoztak onnan autót és mindenkit átvertek az autóval kisebb nagyobb mértékben - most derülnek ki a disznóságok.

2013. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Lemaradt az ár.

"Ahhoz, hogy 30 naposat tudjál kiváltani, a kocsinak érvényes műszakival (TÜV/HU/AU) kell rendelkeznie. Én inkább a kínálat olcsóbbik feléből szemezgettem, ahol az első mondat szinte mindig az volt, hogy mikor járt le a TÜV, szóval rárepültem az 5 napos rendszámra:


Ezt gyakorlatilag bármire fel lehet tenni, se műszaki se semmi nem kell hozzá, a kocsi adatait is utólag kell beírni a papírokba, egyedül annyit kérdeznek, hogy milyen fajta járműre (személyautó, utánfutó, stb) lesz. "


"A rendszám díja három részből áll: biztosítás, "forgalomba helyezés", rendszámtáblák ára. Én interneten előre megkötöttem egy biztosítást itt. Lehet bankkártyával, vagy paypallal is fizetni, majd sms-ben elküldik az eVB-számot, illetve emailben a zöldkártyát (ez ahhoz kell, hogy európában érvényes legyen a bizti). Ez megkötéstől számítva egy hónapig érvényes, az 5 nap akkortól kezdődik, ahogy a rendszámot kézhez kapod. Ez nekem 40 euróba került.


A következő lépés már kint lesz, fel kell keresni egy helyi "okmányirodát". Ez a bizonyos Zulassungsstelle, ha ezt meg a város nevét ahol keresed beírod a gugliba, ki fogja adni a pontos címet.


Bemész, benyomod a sorszámot, hogy zulassung, és ha hívnak közlöd az ügyintézővel, hogy szeretnél egy kurzzeitkennzeichen-t. A biztosítási papírra lesz szükség (a legtöbb helyen helyben is lehet biztosítást kötni, ha nem kötöttél előre), és a személyes okmányokra. 10,20 eurót kellett fizetnem. Ekkor a kezedbe nyom egy papírt, amivel két ajtóval arrébb, a "rendszámgyárban" kell jelentkezni. Itt az adatok alapján lepréselik az érvényességi időt is tartalmazó 2db rendszámtáblát, 22 euróért cserébe.


A rendszámokkal visszaballagsz az ügyintéződhöz, aki még adni fog egy rózsaszín lapot (gyakorlatilag forgalmi), amire majd a jármű adatait kell felvezetned, és aláírnod, így lesz az egész érvényes.


Az egész művelet tehát 72,2 euróba fáj, ami nem kevés egy 5 napos rendszámért, de legalább tiszta dolog. Megjegyzem, onnan kezdve, hogy beléptem és a kész rendszámmal a hónom alatt távoztam, kb 15-20 perc telt el...


A 30 naposról nem tudok sokat, azt hiszem arra 100 euró fölött van a biztosítás, a többi költség talán hasonló."


forrás: miata.hu

2013. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ és hogy utananeztel! Ezt en is megtaláltam, csak sajnos ez nem idei friss adat!

Aki esetleg tapasztalatból le tudná írni, mert idén ezzel az eljárással hozott be autót annak is megköszönném!

Vagy ha azok az árak nem változtak akkor csak egy megerősítést!

2013. szept. 19. 00:49
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezt gyakorlatilag bármire fel lehet tenni, se műszaki se semmi nem kell hozzá, a kocsi adatait is utólag kell beírni a papírokba, egyedül annyit kérdeznek, hogy milyen fajta járműre (személyautó, utánfutó, stb) lesz."


Azért ezt kötve hiszem. Valamilyen műszaki ellenőrzésről szóló tanúsítványnak lennie kell, nem hinném, hogy a németek engednek közlekedni akár 5 napig is olyan járművet, ami műszaki állapota miatt közveszélyes.

2014. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!