Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet egy papírok nélküli...

Hogy lehet egy papírok nélküli motort forgalomba helyezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 250ccm hengerűrtartalmú veterán motort, viszont az a baj hogy nincsenek meg a papírjai. Forgalomba lehet így helyezni? Vagy ha nem, akkor hogy lehet papírokat szerezni hozzá?

2013. okt. 11. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha semmi adatod vagy papírod róla, akkor egyáltalán nem lehet. 209-ig lehetett, akkor két veterános kolléga lebukott, hogy egy halott bácsika aláírását hamisították, azóta csak akkor ha vannak rendes papírok.


Pannonia?

Milyen adat van róla? Tudod kié volt (kinek a nevén volt)? Rendszáma megvan? Hogyan került hozzád?


Ha ezekre válaszolsz, akkor majd holnap délelőtt tudok tanácsot adni, most irány a meló.

Üdv, egy másik veterános

2013. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*2009
2013. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod, igen egy Pannonia P10-es ről van szó.

A helyzet az hogy ismerősömtől veszem, tehát a tulaj nevét tudom, viszont a rendszáma nincs meg :S Most amúgy még nem az enyém, de szeretnék tisztába lenni vele, hogy lehet-e még forgalomba helyezni.

A válaszodat előre is köszönöm! :)

2013. okt. 11. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Aha - azt hittem legalább valamilyen információd lesz róla.


Ha tényleg semmi adat az utolsó bejegyzett tulajról vagy legalább a rendszáma, akkor jelenleg nincs esély a forgalomba helyezésre sehogy idehaza. Emiatt az a gép csak alkatrészbányának jó, emiatt állapottól függően 10-40 ezer forintot érhet, de 40-ért már tök gyárinak és működőképesnek kell lennie.

Ha ismert az utolsó ember akinek a nevén volt, és persze hajlandó veled szerződést írni, akkor az sima ügy és érdemes lehet megvenni.

Ha csak a rendszáma lenne ismert, akkor meg lehet próbálni megkeresni az utolsó tulajdonost, de elég rizikós - nekem eddig 4 ilyen esetből egy lett sikeres, de ahhoz akkora vakszerencse kellett mint ide Lacháza...


Szóval ha közúton legálisan motorozni is akarsz vele, akkor meg kell nézni mit is vesz az ember.

2013. okt. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Remélem sikerül valamit kinyomozni...

2013. okt. 12. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg - és ha nem sikerül, akkor vegyél egy másikat inkább. Persze lehet, hogy 2-3-4 év múlva végre sikerül újra elintézni, hogy a papírok nélküli motorok visszakerülhessenek a forgalomba (ami nem lenne rossz, mert papírok nélküli P10-esem nekem is van itthon, ráadásul még nem a "H" kivitel, hanem a "szalámis" dobbal szerelt), de ez olyan bizonytalan mint a kutya vacsorája...
2013. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
sziasztok nekem egy 250 etz ém van én vagyok a 4dik az a baj hogy a motor törzskönyve az 1 tulaj nevén van megprobáltam fell venni vele a kapcsolatot hiába ilyenkor lehet valamit tenni vagy paszoljam a motort ? köszi
2014. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vargapeti válasza:
Lehet még egy olyan megoldás is, hogy üres papíros vázat veszel forgalmival. Vagy csak adásvételis forgalmit veszel, és összehaverkodsz olyan valakivel aki műszakiztat. Ez a kiskapuk országa. járd be a városodban az összes ilyen vizshahelyet, kérdezgess.
2014. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Forgalomba lehet helyezni amennyiben eredeti állapotú ! Ha kell ebben tudok segíteni
2015. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 apuska78 válasza:

Hogy újra felèlesszem a témát, vettem nèmetben egy olaszpapiros motort, amit az illető németbe hozott, majd kb 5 év múlva végre eladta, de a papírjai már nincsenek meg.

Adásvételim van.

Itt németben lehetne rá okmányokat intézni, de nem olcsó.

A járművet a nemzetközi rendszerben nem körözik!

Egy Szakkereskedést most kérdeztem, a jövő héten számítok válaszra.

Magyarországon mi lenne a lehetőség?

2020. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!