Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítást mikor...

Kötelező biztosítást mikor lehet felmondani? Csak a szerződéskötés évfordulójakor?

Figyelt kérdés

Most volt alig egy hónapja a szerződéskötésem évfordulója. Bónuszfokozatot ugrottam fölfelé, ennek ellenére semmivel nem csökkent a biztosítási díjam. Bementem személyesen a biztosító ügyfélszolgálatára, hogy megkérdezzem, hogy van ez. Erre azt a választ kaptam, hogy fogalmuk sincs, de örüljek neki, hogy nem drágult, mert a mai világban más az is nagy szó.

Ezzel leráztak, nem akartak velem foglalkozni. Hát marha jó! :(

Ezen kívül ajánlották, hogy térjek át éves díjfizetésre, mert akkor adnak 10% kedvezményt. Mondtam hogy jó legyen. Kitöltöttük, aláírtuk a módosító papírokat.

Erre most nézem a számlát, valóban az éves díjat számlázták ki, de egy fillér kedvezmény nélkül. Módosításra pedig már nincs lehetőség, csak a következő számlázáskor.

Ha lehetőségem nyílik rá, úgy itt hagyom ezt a szemét biztosítót, hogy csak na! Ráadásul nézegettem ezeket a kalkulátorokat, lenne kedvezőbb is.

Mikor tehetem meg, hogy fölmondom a szerződést? Csak jövőre?


2013. okt. 22. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítási évforduló előtt legalább 30, legfeljebb 60 nappal mondhatod fel a biztosításodat (tehát T-60 nap és T-30 nap között). Az újat legkésőbb a biztosítási évforduló napjáig meg kell kötnöd. Sajnos mostmár nincs lehetőséged. Érdemes időben elkezdeni gondolkodni, például amikor megkapod az ajánlatot a jelenlegi biztosítótól a következő éves díjra. 2006 óta van autóm, talán 1x volt olyan, hogy nem lett volna olcsóbb egy váltással, és talán 2x volt olyan, hogy alig lett volna olcsóbb.
2013. okt. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha még nem telt el 30 nap a megkötés óta akkor felmondhatod indok nélkül. Írd le a felmondást és vidd be nekik, kérj igazolást hogy átvették. Ha bemész egy alkusz céghez akkor ők elintézik, csak ott kell megkötnöd a biztosítást de ennek nincsen semmi plusz díjja és bármelyikbiztosítót választhatod.
2013. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:
100%
előre kellett volna kalkulálni és felkészültebben mehettél volna a biztosítóhoz.kétlem hogy fel lehet mondani a szerződést.nyugodtan leírhatnád hogy melyik biztosító.
2013. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó akkor jövőre... Köszi.

Pénzben végül is csak egy-két ezerrel lenne olcsóbb egy másik biztosító. Csak ez a hozzáállás nem tetszik.

Amúgy Aegonról van szó.

2013. okt. 22. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármelyikhez is mész majd, mindegyik ilyen lesz. Egyik kutya másik eb...
2013. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!