Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Át kell íratni ebben az...

Át kell íratni ebben az esetben az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég bonyolult szituról lenne szó, és nem tudom, ezt kitől tudnám megkérdezni. Hát ide jöttem. :)

Szóval.

Adott egy autó, amin még kis hitel van. Anyukámé, az élettársa használta, anyunak nincs is jogsija, de anyu nevén van. Élettárs elhagyta a nagy anyagi xarban...

Nagyon kell neki a pénz, ezért eladja. A banktól lehet kérni, hogy kiadják a törzskönyvet a VEVŐNEK, ha az árát a banknak fizetik be. Ez okés is.

Viszont a műszaki lejárt, és meg kellene csinálni rajta néhány dolgot, ami idő és pénz. (Párom autószerelő)

Arra gondoltam, hogy a hitelkártyámról leveszem a pénzt (100.000 ft), papíron a férjem venné meg. Azt küldjük be a banknak, és akkor kiadják nekünk a törzskönyvet, pénzt a bankba fizetjük be.

Ezután, kivonatjuk az autót a forgalomból ideiglenesen, amíg a párom megcsinálja. Ez kb. beleférne a 15 napos határidőbe. Biztosítást is csak arra a pár napra kellene fizetni.

Ha ki van vonatva, akkor megúszhatjuk úgy, hogy majd az a vevő,aki tőlünk venné meg, ő csinálja meg az átíratást?

Vagy van más tippetek, hogy lehetne valahogy megoldani ezt a szitut?

Köszönöm előre is!!!!


2013. okt. 29. 09:48
 1/5 A kérdező kommentje:
És igen, 22 éves autó, azért ennyi a vételár.
2013. okt. 29. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Tedd hozzá, hogy "ha találtok rá vevőt 15 napon belül"...


Mennyi még rajta a hitel időben/összegben? Mennyit kellene letenni egy összegben, hogy tiétek legyen az autó tulajdonjoga? Egyáltalán hitel vagy lízing?


Ha csak a tartozás van, de a törzskönyv édesanyád nevére szól (ez kb. a hitel), akkor nem kell sokat játszani: kicsengetitek a pénzt, édesanyád nevén marad, a párod megcsinálja és lehet új gazdát keresni neki.

Már ha érdemes költeni rá, mert lehet valaki megvenné így ahogy van, persze olcsón. De ilyen kaliberű autótól ne várjatok valami nagy hasznot.


De amit kérdeztél: ha megszületett az adásvétel, akkor elméletielg kötelező átíratni. De ideiglenesen kivonatni ki tudjátok így is, ahhoz szerintem nem kell a törzskönyv - kérdés, hogy utánajárással és az illetékkel megéri-e kivonatni, mert arra az időszakra csak biztosítást meg teljesítményadót nem kell fizetni, ami nem hinném hogy az adott autónál valami nagy összeg lenne.


Példa az én motorom: lejárt a műszakija - de nem vonatom ki, mert az egész éves biztosítása 8000 forint. Ha félévre kivonatom, azzal a felét megspórolom. De mehetek utána fél napot annak idő- és költségvonzatával, fizethetek az okmányirodában. Egy szó, mint száz: nem éri meg nekem.

2013. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ideiglenesen forgalomból kivont autót is át kell iratni. Csak a végleg kivontat nem kell átiratni.

És a bank nem lesz rest elküldeni az adásvételit az ocsmányirodába.


Szerintem először hirdessétek meg és ha majd lesz rá komoly érdeklődő, akkor az majd eldönti, hogy azonnal akarja-e hibásan megkapni, vagy vár rá két hetet hogy megjavítsátok neki.


Én is így vettem autót, a garázsból sem tudott kijönni, a tulaj meg már olyan csóró volt, hogy nem tudta megvenni a hozzávalókat. Mivel amúgy guszta volt, leelőlegeztem, abból megjavította, levizsgáztatta, telefonált amikor minden kész volt, kifizettem neki a hátralékot, és azóta is azzal járok. Szerintem ez így normális.

2013. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van vevőnk,megvárja türelmesen az autót lefoglalózta már.

Több a hitel,mint a vételár,ezért forgatják bele,de ez is elég bonyi...

2013. okt. 29. 10:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak nagyon sos-be kell a pénz,ezért gondoltam hogy így meggyorsíthatnánk.Mert kölcsönadni nem tudunk,a vételárat meg elnyeli a bank...
2013. okt. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!