Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személyautóval utánfutón...

Személyautóval utánfutón szállított 100 L pálinka esetében, szükséges valamilyen engedélyre?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy a pálinkafőzdéből viszem haza a 100 litert, ami hordókban van és van róla irat, hogy honnan hozom, melyik pálinkafőzdáből, tehát van róla származási hely.

De magában ez nem minősül ADR-nek nem?



2013. nov. 2. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ADR akkor ad mentességet a magánszemélyes által történő veszélyes áru szállítására, ha azok kiskereskedelmi csomagolásban vannak, illetve ha ezek gyúlékony folyékony anyagok, akkor az összmennyiségük nem haladhatja meg tartályonként a 60 litert és szállítóeszközönként a 240 litert.


UN 3065 " Alkoholos italok 24 tf%-nál több, de legfeljebb 70tf% alkohol tartalommal" , de ehhez tartozik a 145 sz. különleges előírás mely szerint:


A III. csomagolási csoportba tartozó alkoholos italok legfeljebb 250 liter űrtartalmú tartályokban szállítva nem tartoznak az ADR előírásainak hatálya alá.


Szállíthatod nyugodtan, de a kekeckedő rendőrök/vámosok miatt jobb ha a 100 litert kettéosztod.

2013. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Szállíthatod nyugodtan, de a kekeckedő rendőrök/vámosok miatt jobb ha a 100 litert kettéosztod."

Úgy érted hogy 2 x 50 L legyen az utánfutón, vagy kétszerre szállítsam haza?

2013. nov. 2. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyen 2x50liter az utánfutón abba nem tudnak belekötni :)
2013. nov. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi!

2013. nov. 3. 01:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100 literhez minek utánfutó? Ez 8 és 1/3 karton 2 literes ásványviz mennyisége. Szerintem teherautóval menj érte.
2014. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a kérdés leírását:

"Ezt úgy értem, hogy a pálinkafőzdéből viszem haza a 100 litert, ami hordókban van"

Ha ez mondjuk 4db 25 literes műanyag "hordóban" van és a kérdezőnek egy három ajtós Swift áll csak rendelkezésére...

2014. márc. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!