Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó átírása hogyan működik?

Autó átírása hogyan működik?

Figyelt kérdés
17 vagyok, májusba töltöm a 18, januárban vásárolnék autót 200ezerért, kalkulátorral kiszámoltam az átírást ami 60ezer, ilyenkor ezt felesbe szokták, vagy csak vevő...? mi az amire még biztos hogy fizetnem kell? kötelező biztosítás? az hogy működik? szüleimtől teljesen függetlenül vásárolnék autót, ezáltal nem az ő nevükön, vagy általuk kötött biztosításon, így hogy működne a dolog? amihez az eladónak is köze van, az autón kívül, mi az ami még őt is "terhelheti", csak mert tudni akarom, hogy mennyi lenne a vége az autónak, úgy hogy már az én nevemen van, minden papír munka elvan rendezve és már csak tankolni kelljen bele.

2013. nov. 17. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Átírást a vevő fizeti. Ilyen értékű kocsinál az eredetiségvizsgálatot is, mert a régi tulaj valószínűleg már egy fillért sem akar rákölteni. Ha idén megveszed, rosszul jársz, mert a teljesítményadót is neked kell fizetni januártól (az fizeti, akié az autó év elején), a kötelezőt is te fizeted, szóval még egy ötvenest számolhatsz két hónbapon belüli költségnek)

Ilyen árú autónál nincs olyan hogy "már csak tankolni kelljen bele", bosszantó apróságok, kopások, hibák mindig lesznek. Ha nem sokat fogsz vele járni, akkor éves szinten 50-100 között fogsz költeni szerviz célra (kötelező folyadékcserék, alkatrészcserék, és ezen kívül ami csak úgy tönkremegy)

2013. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha idén megveszed, rosszul jársz, mert a teljesítményadót is neked kell fizetni januártól (az fizeti, akié az autó év elején)


ha 2014 januárjában venném, akkor miért járnék idén rosszul...? bocsi ezt a mondatot nem értem... de köszi a többi infót!

2013. nov. 18. 10:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert akkor már 2014-re kifizette rá az adót az előző gazdája, mert január 1-én 0:00-kor az autó még az ő tulajdonában volt.
2013. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de azt írtad idén járnék rosszul, de én csak 14 januárjában akarok, akkor ha nem 2013 ban akarom, akkor miért járnék rosszul..?
2013. nov. 18. 16:23
 5/7 A kérdező kommentje:
de a januárt azt hó közepe, végéig gondoltam, addig meg a tulajdonos szándékában áll használni, gondolom, mivel napi használatos az autó, nem pedig áll.
2013. nov. 18. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el alaposan a kérdést. Azt hittem már idén megvennéd. Ha megvennéd, akkor te fizetnéd a 2014-es teljesítményadót. Ha januárban már kifizette az előző tulaj, akkor egy évi adót megnyertél.
2013. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem annyira költséges, de ez autó típustól is függ.

Az átírást mint vevő, te fizeted teljes egészében. (Eredetvizsgát is) A kötelező biztosítást meg tudod nézni pl a netrisk.hu-n, hogy mennyi lesz.

Vásárlás után általában ajánlatos olajcsere, olajszűrőcsere, vezérműszíjcsere (+görgők, ha kell vízpumpa is), légszűrőcsere, ha kell gyertyacsere. Ezt kérdezd meg egy szerelőtől, hogy kb mennyibe kerül a kinézett autónál.

És ezután már "csak tankolnod kell".

2013. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!