Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy működik egy olyan autónak...

Hogy működik egy olyan autónak az átírása aminek én vagyok a tulajdonosa de az anyám az üzembentartója (biztosítás miatt)?

Figyelt kérdés
ha el akarom adni a kocsit akkor neki kell valamit csinálnia? vagy pont hogy csak neki van dolga? vagy mindkettőnknek?
2013. ápr. 29. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Neked van dolgod kizárólag. Te írod alá az adásvételi papírokat, és te jelented az okmányirodában utána.


Azért ha teljesen profik akartok lenni, akkor az adásvételire az édesanyád ráírhatja, hogy az adott napon az üzembentartói jogáról lemond. Az ugyanis nem szűnik meg a tulajdonosváltástól automatikusan, de mindkét fél kezdeményezheti. Szerintem intézzétek el az adásvételin, nem nagy gond az.

2013. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

vagyis tulajdonos váltás után is ő marad az ütartó?

és csak azért mert ráírtjuk az adásvételire hogy lemond az üzembentartói "jogáról" már nem is ő lesz az? én nélküle nem tudom elintézni hogy ne ő legyen az ütartó?

bocsánat hogy értetlen vagyok a válasz korrekt volt csak NAGYON nem vagyok otthon a témában...:D

2013. ápr. 30. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!