Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnék GFB-t kötni, lehetsé...

Szeretnék GFB-t kötni, lehetséges?

Figyelt kérdés
A helyzetem nagyon bonyolult,megpróbálom röviden-tömören leírni.Édesapám nevén van egy autó,ami nálam van már évek óta a családi háznál,faterom már 10 éve elköltözött.Nem fizetett semmit se a kocsi után(súlyadó,biztosítás,műszaki).Évek óta a garázsban áll az autó,nincs használva,de működik.Fejembe vettem rendbekapom,kifizetek minden tartozást,és leműszakiztatom.Megírtuk az üzembentartói papírt,most a biztosítást intézném.Kérdésem a következő:Köthetek úgy biztosítást a kocsira,hogy faterom nevén tartozás van az egyik biztosítónál?Ez az én nevemre lenne kötve!

2013. nov. 28. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Kötelező biztosítást az üzembentartónak KELL kötnie, annak hiányában a tulajdonosnak. Ha te bejegyezteted magad üzembentartónak, akkor neked kell a nevedre kötni. Az más kérdés, hogy apádon egyszer befogják vastagon vasalni az elmaradt tartozásokat (fedezetlenségi díj és barátai), feltéve ha nem vonatta ki az autót a forgalomból és nem szüneteltette hozzá a biztosítást.
2013. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most akarják kivonni,pár napja kaptam levelet az önkormányzattól apám nevére,hogy a biztosító megkereste őket,hogy vonják ki az autót a forgalomból,mivel nincs fizetve a biztosítás.Kb.úgy egy hetem van még,de holnap megyek,és megkötöm.Utána már csak a műszaki van hátra.
2013. nov. 28. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!