Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen betűvel/számmal jelölik...

Gyulusss kérdése:

Milyen betűvel/számmal jelölik aCASCO bonus fokozatoat?

Figyelt kérdés
Kicsit össze vagyok zavarodva, mert biztosítót váltok, és a régi biztosítóm 2014-es ajánlatán B2 kategória van. Ahol kalkuláltam, ott Meg C betűvel jelölik a fokozatokat. Ráadásul KGFB-nél is B2-ben vagyok. A kettő ugyanaz esetleg? Ha valaki leírná, vagy belinkelne egy leírást, nagyon megköszönném!

2013. nov. 30. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha biztosítót váltasz C0-ban leszel, ugyanis a casco-bónusz nem vihető át másik biztosítóhoz, szemben a kötelező biztosítás előzményeivel.

A casco biztosítások esetén csak bónuszfokozat létezik, és C0 - C10 kategóriában jelölik, de a bónuszbesorolás szerződésre vonatkozik, nem biztosítottra. Tehát csak egy adott biztosítónál, határozatlan idejű szerződés esetén tudsz bónuszt ugrani, újrakötésnél, vagy biztosítóváltásnál a 10. szintről, a C0-ról kezded.


És lehet, hogy az adott biztosítód éppen "B2-vel" jelöli a casco fokozatod is, de ez nem számít, ha biztosítót választ. Ott C0-t kell választanod.

2013. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es, ez marha nagy baromság. az egész.


Az MKB és a Genertel casco bónusza is "B" betűvel van jelölve. Attól függetlenül a kármentes éveket jelenti, akár mi is a jele.

Casconál nincs megkötve, hogy maximum hány bónuszosztály lehet, van ahol 7 van, van ahol 16...

Adásvételnél át lehet vinni egyik autóról a másikra a bónuszt, bár van ahol 6 hónapig van erre lehetőség, van ahol 1 talán 2 évig. Még egyszer mondom, erre nincs törvény, a biztosító úgy dönt, ahogy akar.

És akkor még van olyan lehetőség, ahol a kötelező bónuszfokozata után lehet igénybe venni kedvezményt :)

2013. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!