Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kölcsönadási szerződés hátrányai?

Kölcsönadási szerződés hátrányai?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem kell fizetnem semmit érte, csak le kell műszakiztatnom a kocsit, nincs átírása a gépjárműnek, de számomra van hátránya ha gy megveszek egy kocsit?

És ha véletlenül tegyük fel eltűnik az autó, akkor ki kell vonatni a forgalomból a rendszámmal?

Úgy gondoltam használnám egy évig, aztán eladom belőle a motort, meg a váltót.



2013. dec. 4. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Például az a hátrányod származhat belőle, hogy a tulaj eladja az autót. Nem válsz tulajdonossá egy kölcsönadási szerződéstől, tehát azt csinál vele, amit akar. De ugyanígy ha tartozása van, és lefoglalják az autót te semmit sem tehetsz. Hiába mondod, meg mutogatod a kölcsönadási papírt. A tulajdonosé az autó. Eladod az alkatrészeit, utána megjelenik a tulaj, hogy kell neki az autó, szintén nem tudsz mit csinálni, mivel az övé, te csak bérelted...
2013. dec. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Kölcsönadási szerződés hátrányai?"


Az, hogy nincs előnye se az eladó se a vevő részéről!


"Azt tudom, hogy nem kell fizetnem semmit érte, csak le kell műszakiztatnom a kocsit, nincs átírása a gépjárműnek, de számomra van hátránya ha gy megveszek egy kocsit?"


Neked biztosan nem kell műszakiztatnod, hiszen nem a tiéd az autó! Gxakorletilag semmilyen ügyet nem intézhetsz csak a tulajdonos. Még a biztosítás is a tulaj nevén kell legyen, és nem hiszem, hogy valaki bele menne abba, hogy te használd a B10-ét, ő meg a saját autójára kössön egyet A0-ban!


"És ha véletlenül tegyük fel eltűnik az autó, akkor ki kell vonatni a forgalomból a rendszámmal?"


Nem, akkor a tulajdonosnak be kell jelenteni, hogy ellopták!


"Úgy gondoltam használnám egy évig, aztán eladom belőle a motort, meg a váltót."


Ami nem a tiéd, azt nem adhatod el, ezt hívják lopásnak! Ha pedig nincs kivonatva forgalomból, akkor a tulaj nyakán marad örökre és ő fizetheti a nem létező autó után az adót.


Biztos, hogy nem az üzembentartói szerződésről akartál kérdezni? Mert nem ugyanaz!

2013. dec. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.

Hát itt kölcönös bizalom kell az eladóval, hisz egy városban lakunk ha valaki átver valakit megtalálhatjuk egymást!

tehát ha átver számíthat rá, hogy találkozunk...

Úgy gondoltam, hogy írunk egy nyílt adásvételit, hogy jövőre ha eladom, a leendő vásárlóm majd kitölti a másik részét, 2014-es dátummal!

én pedig használom addig kölcsönadásival.

2013. dec. 5. 08:39
 4/5 A kérdező kommentje:

2.

Üzembentartóival az a baj, hogy azzal is 1xx ezret kéne fizetni, plusz biztosítás.

talán egyszerűbb lenen végleg kivonatni és P rendszám néha?

2013. dec. 5. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:

"Úgy gondoltam, hogy írunk egy nyílt adásvételit, hogy jövőre ha eladom, a leendő vásárlóm majd kitölti a másik részét, 2014-es dátummal!

én pedig használom addig kölcsönadásival."


Én eladóként nem mennék bele ilyesmibe, még ha a legjobb barátok lennénk, akkor se! Egy évig fizeti helyetted az adót és a sajátjára a drágább biztosítást? No meg kiadni egy biankó adásvételit... Ha belemegy, akkor egy hülye!

2013. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!