Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használhatja-e más az autót,...

Duka Éva83 kérdése:

Használhatja-e más az autót, ami az én nevemen van üzembentartói vagy kölcsönadási nélkül?

Figyelt kérdés
A kislányom apukája, nem vagyunk házasok és nem is élünk együtt, vett egy autót, amit az én nevemre szeretne íratni. Névlegesen az enyém lenne az autó, de ő használná. Nem vagyok otthon ebben a témában, és mivel ő igen felelőtlen (egy autót már elúsztatott, mert nem fizetett sem kötelezőt, sem súlyadót, sem semmit, ennek következtében pedig kivonták a forgalomból, lent áll a garázsban), tanácsra lenne szükségem. Vezetheti ő az autót bármilyen következmény nélkül úgy, hogy az én nevemen van és nincs sem üzembentartói sem kölcsönadási szerződés közöttünk? Ha nincs semmi hivatalos irat, akkor ugye minden költség és felelősség engem terhel? Ebben az esetben tehetek a költségek áthárítása érdekében valamit, vagy kénytelen leszek én viselni mindennek a következményét? Nagy segítség lenne, ha valaki felvilágosítana, nehogy valami olyat írjak alá, amiből később csak a bajom származik....! Előre is köszönöm!

2013. nov. 17. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vezetheti mindenféle papír nélkül. Egyébként minden felelősség téged terhel, neked fognak jönni a gyorshajtásos csekkek is, az adókat és a biztosítást is neked kell fizetned. Én biztos nem mennék bele. Neked ebből mi hasznod származik? Vegyen az ő nevére autót...
2013. nov. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval minden felelősség az enyém.....! Megesküdött az "égre", hogy mindent kifizet, de ha nem így lenne, és felgyűlnének a be nem fizetett csekkek, akkor bármikor foghatom és elhozhatom az autót, nem? Nekem felesleges fenntartanom egy autót, mivel havonta csak egyszer, ha vidékre utazunk anyukámhoz, van rá szükségem. Elvileg annyi hasznom lenne, hogy olyankor odaadná az autót, hogy a 4 éves kislányommal ne kelljen 3,5 órát buszoznom.
2013. nov. 17. 07:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nem megyek bele, akkor marad a busz és a 3,5 órás utazás a kicsivel.....
2013. nov. 17. 07:27
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Te megértetted az első válaszolót? Vagy nem akarod ? Ennyire süsü már nem lehet egy nő! Vagy tán szőke vagy?
2013. nov. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre adott válaszodat, és a kedves szavakat...., rendkívül sokat segítettél vele...!
2013. nov. 17. 07:39
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Szivesen! Akkor talán nem teszel hülyeséget! Felébredtél!
2013. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehetsz, ha a te nevedre veszi az autót, és azt is ugyanúgy "elúsztatja", akkor rajtad fogják követelni az adósságát, még akár a végrehajtót is rád küldhetik, vagy a fizetésedből letilthatják... te meg maximum polgári perben követelheted rajta, aztán vagy megítélik, vagy nem, vagy be tudják rajta hajtani, vagy nem.

Én semmiképpen nem mennék ebbe bele! Főleg nem egy ilyen tudottan link, adóssághalmozó egyénnel! Az ilyen járjon biciklin, az való neki!

2013. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minimum kölcsönadási nélkül ne fogadd el. Ha olyan, amilyennek leírtad őt, még akár az is benne lehet a pakliban, hogy előre megfontoltan szándékozik kárt okozni neked. Ha kell neki autó, akkor vegye csak a saját nevére, aztán bíbelődjön ő a fizetendőkkel.


Ráadásul ha balesetet okoz, és elhagyja a helyszínt, akkor is téged keresgélnek majd először, cserbenhagyásos károkozással, aztán majd bizonygathatod (ha tudod), hogy nem is voltál ott.


Amúgy minek vett autót, ha egy már áll a garázsban? Nem olcsóbb lett volna annak kifizetni a hátralékait és újra üzembe helyezni? Vagy gyűjteni akarja a lejárt forgalmijú autókat? :)

2013. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Megesküdött az "égre", hogy mindent kifizet"


Hát akkor fizesse ki a garázsban álló autón lévő tartozást, és már nem is kell vennie másikat!


Én semmiképpen nem mennék bele ebbe ilyen előmenetellel.

2013. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meglátszik, hogy nő vagy. Egy pasi sohasem engedné, hogy az ő farkával verjék a csalánt. :D
2013. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!