Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elveszett a személyi igazolván...

Bratilla kérdése:

Elveszett a személyi igazolványom, de hétvégén mennénk écsbe. Ideiglenes személyivel kiemehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, a személyim pár napja egy sulis kiránduláson elveszett. De vasárnap meg mennénk Bécsbe. Ilyenkor mi a teendő? Mehetek így? Diákigazolvány nem helyettesítheti?


2013. dec. 9. 13:07
 1/9 A kérdező kommentje:

*Bécsbe

A címet elírtam, bocsánat

2013. dec. 9. 13:08
 2/9 anonim ***** válasza:

diákkal nem tudod magad igazolni

ha nincs érvényes útleveled, akkor 1500 Ft-ért készíttethetsz ideiglenes személyit, ezzel mehetsz, szintén kártya alapú, mint a végleges

2013. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Útlevelem van, de azt mondták nekem, személyi is kell, ezért megijedtem. Az ideiglenes az egyből készen van? Vagy vasárnapig meglenne, ha mondjuk szerdán mennék csináltatni? Amúgy rákerestem, hogy mennyibe kerül, de mindenhol csak ilyen 1500-300 Ft-ért találom, de eddig úgy tudtam, sokkal drágább.
2013. dec. 9. 13:19
 4/9 A kérdező kommentje:

*3000 Ft

A végleges nem készülne el időben, még sűrgősségi kérelemmel sem? Összesen kb. mennyibe fog kerülni?

2013. dec. 9. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
ha van utleveled, nem kell a szemelyi, egymast helyettesito okmanyok.
2013. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha érvényes az útleveled, akkor természetesen nem kell személyi

az ideiglenes azért van, mert a személyit nem lehet sürgősséggel kérni, de ha érvényes az útleveled, akkor azzal kül- és belföldön is tudod magad igazolni, így nem készítenek ideiglenes személyit

2013. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ó, de szuper.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

És azt nem tudjátok véletlenül, hogy egy új mennyibe kerül? Már egy csomó rémhírt hallottam, hogy több tízezer forint, meg hasonlók, de a honlapjukon ezt nem látom :/

2013. dec. 9. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:

1500, mert van érvényes igazolványod

ha nem lenne, akkor 1500 lenne az ideiglenes ,és másik 1500 az állandó

az útlevél drága, azzal keverheted, azt lehet sürgősséggel is kérni, akár 70e Ft is lehet, ha 24 órán belül kell

2013. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaaaa, értem :) Hú, végre kitisztult a kép, nagyon köszönöm a segítséget! :D
2013. dec. 9. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!