Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Angol jogositvannyal lehet...

Frontera3.2V6 kérdése:

Angol jogositvannyal lehet Angol autot Magyarorszagon forgalomba helyeztetni, regisztralni? Es hogy tudom leinfozni hogy mennyibe kerul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! En Angliaban elek mar 10 eve , 2 eve van jogositvanyom Angol jogsim van nekem nem is volt Magyar! Szeretnek egy autot vasarolni de, itt kint olyan draga a biztositas fiatal soforoknek hogy , eselytelen fizetni! A kerdesem az lenne hogyha itt veszek Angliaban autot es hazaviszem Magyarorszagra az Angol jogositvanyommal le tudom honositani az autot? Es ha igen hol tudom meg nezni hogy mennyibe kerul a honositas? Tobb lehetosegem is van pl.: Skoda octavia , Audi A6,8 Mercedes Szoval felso kategorias autok amit itt fele annyiert meg tudok venni mint otthon! Legyszi segitsetek Marciusba vinnem haza a majd frissen vasarolt automat! :)

2013. dec. 22. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A magyarországi forgalomba helyezéshez nem kell jogosítvány!

Viszont ha jól tudom max. 6 hónapig tartózkodhatsz kint magyar rendszámmal.

A díjak mértéke pedig regadóval együtt elérhetik akár az egy milliót is.

[link]

2013. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az, hogy milyen jogositvanyod van, az auto magyarorszagi forgalomba helyezese szempontjabol toketeletesen erdektelen.


amit te nagyon, de nagyon durvan meg fogsz szivni, az a regisztracios ado, ami kb. ertelmetlenne teszi a behozatalt.


amit nem ertek: ha hazahozod az autot, akkor itthon kell ra biztositast kotnod. azzal a biztositassal Angliaban szerintem semmit nem fogsz erni, raadasul nagykobcentis autoval, kezdo soforkent (a magyar rendszerben annak szamitasz) eves szinten 100e is lehet a kotelezod. raadasul ha jol tudom, 6 honap utan a jogositvanyodat is honosittatni kell, ha itthon maradsz.

2013. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az hogy 6 honap az hulyeseg enis hallottam mar de vanegy masik magyar autom is itt kint az itt van 5 eve minden napos hasznalatban! en 20 eves vagyok! Es az angol biztositas nekem havonta £250 - £300 ami kb 90.000FT - 110000FT megegyszer mondom HAVONTA szoval nekem mindenkeppen megeri a Magyar biztositas! A masik meg hogy itt kint egy 2006os Skoda Octaviat 1.9 TDI kituno allapotban meg kapok 800.000FT ert! Reg adi stb stb nekem megeri az arat mert a biztositas vissza hozza! Mivel itt nekem egy havi biztositas annyi mint otthon egy evre! en csak annyit swzeretnek tudni hogy ho tudom megktudni az arakat es mar megyek is haza! En utana ide jovok nem maradok Magyarorszagon! :)
2013. dec. 22. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, magyar biztosítónál kötnél üzletet olyan autóra, amellyel a Királyságban élsz? Ha nem kamuzol az adatközlésnél, akkor nem is tudsz biztosítást kötni. De ha mégis, akkor az itteni is nagyon drága lesz.
2013. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azt ertsd meg, hogy a magyar biztositasod odaat semmit nem er. nem veletlenul kerul annyiba neked egy biztositas, gyakorlatlan vagy, raadasul 'nagy' autot akarsz, mert az a meno... nem kozlekedhetsz a jobbkormanyos magyar rendszamos autoddal a vegtelensegig, az angol rendorok sem tokhulyek, hamar rajonnek hogy csak ugyeskedsz, es akkora buntetest kapsz, hogy evekig nyogheted mire kifizeted.


kb. a tipikus peldaja vagy annak, hogy miert utaljak a magyarokat meg a kelet-europaiakat Angliaban...

2013. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

valaszolunk az ostoba kerdesedre, rajossz, hogy torvenyesen nem tudod megoldani, es a mi anyankat.


javasolnam maradj kint, bunkobol van eleg idehaza is.

2013. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 toma2004 válasza:

itt tudod kb kikalkulani mennyi a regado:

[link]

az vegleges arat a Környezetvédelmi osztály besorolás hatarozza meg.Ha van ervenyes muszaki rajta,akkor nem kell hatosagi muszakira vinni.Jobb ha ceggel intezteted mert kulonben kuldozgethetnek egyik helyrol a masikra.

Magyar rendszamu autot latogato kent hasznalhatsz max 6 honapig 12 honapos idotartam alatt.

Ha a rendor rad bizonyitja hogy jogtalanul hasznalod,akkor az auto mehet a zuzdaba es akar 2500font buntetes is jar hozza.Pl ha dolgozol angliaban,akkor csak angol rendszamu autod lehet. Neked ugye angol jogsid van,igy mindenkeppen bukta,mert azonnal leinformal.Nem jon be a visitor kategoria.De ha az angol jogositvanyod becsereled magyarra,akkor tudnad hasznalni,de persze nem legalisan.

Boltonban szokasa a rendoroknek lefenykepezni a magyar rendszamu autokat es igy kiszurni a blicceloket.

2014. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!