Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv! Ma este parkolás közben...

Üdv! Ma este parkolás közben neki tolattam egy autónak. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Miután nekitolattam,kiszálltam a kocsiból,felhívtam a rendőrséget,mire ők azt mondták hogy írjam fel az adataimat egy lapra és rakjam az autóra.Én így jártam el.

Ezek után mire számíthatok?



2013. dec. 26. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

1. személyi sérüléssel nem járó balesethez nem kötelező rendőrt hívni.


2. a rendőrök az előző pontot kihasználva megadatták az adataidat a másik autó tulajának - ez egy a több jó megoldás közül.


3. a másik autós majd felhív, kicsit ingerült lesz, de megbeszélitek, hogy találkoztok baleseti bejelentőt kitölteni. Megbeszélitek a helyet, az időt, viszed a formanyomtatványt meg a papírjaidat, kitöltitek értelemszerűen, beírjátok mi történt és ráírjátok az autó sérüléseit, aláírjátok, eredeti a károsulté, másolat a tied. A többit ő intézi a biztosítóval, a biztosító téged majd visszasorol és nagyobb összeget fogsz fizetni (kettő kategóriával sorolnak vissza, pl. B4-ből B2-be, AO-ból M2-be).

A te autódban keletkezett sérüléseket a kötelező (KGFB) nem téríti, azt ha van a casco-d vagy a saját zsebed terhére tudod rendezni.

2013. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Napkiraly ***** válasza:
86%
Kínálj be neki egy tizest ha hív,oszt rendben van
2013. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
85%
Ha felirtad a dolgokat a biztositó gondolom megkeres ez ügyben. Esemény leirásához ilyenkor jól jönne egy fotó.. Bónusz azonban ugrik sajna.
2013. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fotót is csináltam
2013. dec. 26. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Lett egyáltalán baja a kocsinak amibe beletolattál? Am meg le kellett volna lépned a fenébe. Most majd felhív és karácsonyi kiegészítésként jól megvág egy kis lóvéra, gratulálok!
2013. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A jobb oldali ajtó horpadt be egy kicsit.
2013. dec. 26. 20:30
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

#5 - meglépni? Te igazi úriember lehetsz. :)


Igen, ez pénzbe fog kerülni a kérdezőnek. Vagy a biztosítón keresztül, vagy anélkül, de mindenképpen valami módon.

2013. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, hát ha behorpadt, akkor az úgy már más. Azért már én is otthagynám az adataimat.


Én eddig 16 parkoló autónak tolattam neki. Csak a lökhárítók értek össze egy nagyon picit. Egyik autón se keletkezett soha semmilyen gond.


Az én autómba is tolattak már bele. Egyszer egy büdös köcsög egy nagyon-nagyon picit megkarcolta és volt mocskos pofája lelépni a fa szkalapnak. Pedig olyan sérülés, hogy még ha kiakarta volna fizetni, akkor se fogadtam volna el, mert olyan szinten alig látszik. Csak vannak ilyen büdös köcsögök, ennyi.

2013. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a gond, hogy ha nekimész, majd elhajtasz, és lett kár, esetleg rögzít egy.térfigyelö kamera, cserbenhagyásnak számít (ezt kevesen tudják). És akkor már nem csak a nusz ugrik...
2013. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bónusz
2013. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!