Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magánszemélytől vásároltam...

Zsotya88 kérdése:

Ha magánszemélytől vásároltam használt autót és most sorra jönnek elő a kisebb-nagyobb hibák akkor mit tehetek? Van esély a vételár visszakapására vagy buktam?

Figyelt kérdés
Sajnos a vételnél nem a legjobb világítási körülmények voltak,de az esztétikai hibák a legkevesebbek,elvégre egy 18 éves autóról van szó. a próba kör alatt sem vettem észre semmi rendkívülit azon kívül,hogy az egyik ékszíj kopása miatt ciripel a motor. A hibák azután kezdődött mikor hazaértem a géppel. A levegőtömeg mérő csatlakozó le volt húzva,de ezt nem mondta az eladó,és a sötétben ezt nem is láthattam a motortérben. ha a helyén van akkor rángat az autó. ezt nem mondta,továbbá azt sem,hogy kulccsal nem zárható az autó. ez is csak akkor jött elő mikor az akkumulátort ki kellett venni és tölteni mert valami folyamatosan meríti. nehezen indul,sőt most már szinte alig. van esély rá,hogy pénzt lássak vissza vagy a javíttatási költséget kifizettethessem vele? az adásvételire ráírta: garanciát nem vállalok! vélemény?

2014. jan. 26. 19:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem az eladóval,persze Ő nem tudott semmit róla,nem is mászkált a motortérben,azt sem tudja mi az a légtömegmérő. és,hogy tuti csak leesett a csatlakozó. (azt hagy ne mondjam,hogy miután kiderült vele a probléma,alig bírtuk lehúzni,hogy ne rángasson...) Utána még jófejkedve ajánlotta,hogy csak bontott cuccokat vegyek bele mert az olcsóbb. De csak kibújt a dolog,mert elkezdte ecsetelni,hogy annak semmi köze a motorhoz,nem befolyásol semmit,meg jó a fogyasztása akkor menjek vele addig amíg meg nem áll a motor... és ami legjobban bánt,hogy elsőre így átkúrtak,és én is hülye voltam,hogy ezt a garanciát nem vállalok cuccot aláírtam :(
2014. jan. 27. 08:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ha ezt nem írta volna rá a szerződésre akkor sem kéne garanciát vállalnia rá!


Amúgy milyen autó? Ha valami ismertebb típus akkor simán találsz olcsón a bontóba egy légtömeg mérőt. Ha meg nem a légtömeg mérővel van a probléma akkor csak beállítási gond lesz.

2014. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Zole79 ***** válasza:
Nem ez a lényeg kedves kérdező. Légyszives ird le pontossan milyen autót vettél, ( évjárat,tipus,felszereltség,hibák) és hogy mennyiért. Ez azonnal elárul mindent. Sokat 100.000Ft-ért új autót akarnak venni. Egyébként a leirt hibák még nem vészessek. Egy délután meg lehet oldani mindet ha ügyes vagy. Kérdés milyen tipus az autó. Üdv 34/F
2014. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Magánszemély eleve nem vállalhat garanciát...
2014. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!