Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlásakor...

Használt autó vásárlásakor hogyan zajlik a kötelező biztosítás kötése?

Figyelt kérdés
Ha a kereskedésben intézik a biztosítást is, el kell fogadnom, vagy én is köthetem? Mert lehet,hogy amit a kereskedés köt nekem, horribilis összeg...Mikor kell kötni? Értem ez alatt, hogy amíg nincs élő kötelező, nem mehet az autó a forgalomba, de ha először csak foglalót adok, majd pár nappal később fizetem ki a teljes árat, és hozom haza a kocsit, mikor kötöm? Vagy ott a kereskedésben fogom magam, leülök, és a neten megkötöm magamnak a kötelezőt a kalkulátorok ajánlata alapján? Mert valahogy csak haza kell hoznom azt a kocsit...
2014. febr. 21. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

nem kötelező velük intéztetni

neten megkötheted és akkor már lesz rajta ahogy a végére érsz a procedúrának

előre nézd ki mi A legkedvezőbb számodra,hogy ne kelljen tökölni ott vele

esetleg kérdezz rá a biztosítónál van-e lehetőség előre kötni

2014. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az a lényeg, hgy a biztosítást aznap kösd, mint amikor az adásvételit aláírod. Mert ha mondjuk adásvételi 15.-i dátummal van, a biztosítás pedi 20.-a, akkor 5 nap fedezetlenségi díjat kapsz.

Nem muszály ott kötnöd. Megveszed a kocsit, hazamész, és neten gyorsan kötsz egyet.

2014. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak, nekünk is ez volt a gond 10 nap fedezetlen volt, büntit kellett fizetni, pedig volt rajta biztosítás, csak az előző tulajé, visszamenőleg pedig nem lehett fizetni nekünk, csak büntivel egybekötve.

Te is intézheted, hiszen nem biztos ogy neked előnyöset kötnének, sak velük van partneri viszonya ezpgy kereskedésnek pl..

Serintem az adott kereskedest kérdezd meg, hogyan szokták intézni.

De neten már pár perc alatt megcsinálja az ember..

2014. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!