Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megszűnt kötelező biztosítás...

Megszűnt kötelező biztosítás után még érvényes valameddig a biztosítás?

Figyelt kérdés

10 nappal a megszűnt kötelező biztosítás után koccantam, én voltam a hibás. Díjnemfizetés miatt megszűntették, a levelet a baleset után kaptam meg, bementem, fizettem, új szerződést kötöttem ugyanott.

Vki említette, hogy lakás esetén a biztosítás megszűnése esetén még 30 napig érvényes a dolog. Ahogy olvastam kötelezőnél nem így van, de háta..



#kötelező biztosítás #kár #baleset #szerződés megszűnése
2014. márc. 20. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeséget írok de azért leírom.

Nekem rémlik valami 60 napos verzió. Nálam volt már úgy hogy a biztosítást csekkjét évközi forduló után 10 nappal küldték ki.(de nekem volt fizetve)

2014. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rémlik valami 60 napos verzió. milyen?


Fizetési határidő letelte után 60 nappal szűnik meg. de ha megszűnt, utána már NINCS biztosítás.

2014. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van. Ha LEJÁRT a biztosítás, utána van 60 nap türelmi idő fizetni a következő negyedévest. Tehát ha neked a biztosítási időszakod január 1-től március 31-ig szól, akkor a biztosítás március 31-e után még 60 napig érvényes. utána megszüntetik és törlik, akkor már nem érvényes. Ha ezen időszak alatt ütközöl, akkor arra nem fizet a biztosító.
2014. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a remény halt meg utoljára.. :)
2014. márc. 21. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a biztosítás megszűnik akkor az visszamenőleg az utolsó díjrendezett nappal szűnik meg. Valóban van 60 nap, hogy késve rendezd a dolgot. Ha az alatt beért a pénz, minden OK, ha nem, a biztosítás visszamenőleg törlődik. Tehát neked nem épphogy, hanem már nagyon nem volt érvényes biztosításod!

A 30 nap valószínűleg onnan rémlik, hogy a biztosításokat általában az évforduló előtti 30. napig lehet felmondani.

2014. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem visszamenéleg törlik, hanem a türelmi idő 60. napjával. Szóval ha január 1 az esedékes befizetési nap, onnan van 60 nap türelmi időd, tehát gyakorlatilag március 2ig. ebben az időszakban a biztosító fedezetet vállal. amennyiben ebben a 60 napban nem érkezik díj a szerződésre, a 60. nappal törlődik a biztosítás, és attól kezdve számolódik a fedezetlenségi díj is az újrakötés napjáig.
2014. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!