Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érvényes a biztosítás?

Érvényes a biztosítás?

Figyelt kérdés

Nagyapám befizette egész évre egy 50 ccm robogó után a kötelezőt, a biztosítás az ő nevén volt. Időközben sajnos elhunyt. A motort nagymamám nekem adta, és állítja, hogy nekem nem kell új biztosítást kötnöm. Szerintem ez hülyeség, mert a szerződő fél halálával a biztosítás is megszűnt.


Ha nem így van, akkor valaki cáfolja meg, köszönöm.


Amire én gondoltam: adásvételi szerződéssel 1 ft-ért megveszem a motort mamámtól, így ez kb felér egy ajándékozással, és papír szerint is a tulajdonomba kerül a jármű. Ezután saját névre kötök egy új biztosítást.


2013. márc. 7. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Amennyiben a te tulajdonodba kerül értelemszerűen kötelező az új biztosítás. De szerintem sem él a régi sajnos. Lényegtelen, hogy mennyiért veszed igazából meg, az senkit nem érdekel, csak legyen egy érvényes adásvételid és azzal mehetsz a biztosítóhoz.
2013. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!