Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eredet vizsgálatot mikor...

Eredet vizsgálatot mikor kinek kell csináltatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy autót , már megis néztem, tetszik!

Megis vesszük!

Megeggyeztem az eladóval hogy az eredet vizsgálatot ő csinálja meg holnap délelőtt!

Viszont adásvételi szerződést csak holnap este írunk.

Adásvételi nélkül is megtudja csináltatni az eredetvizsgálatot ami nekem szükséges az átíráshoz??

Köszönöm az épitő jellegü hozzászólásokat!



2014. márc. 23. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eredetiségvizsgálathoz az eladónak nem kell adásvételi szerződés. Ha akarja, hobbiból is elvégeztetheti, eladási szándék nélkül.
2014. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

akkor azt feltudom használni az átíráshoz!

Úgytudom hogy 2 héten belül átkell íratni a gépjárművet. addig használhatom amig nincs átírva?

2014. márc. 23. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de biztosítást azonnal köss rá, mert különben fizetheted a fedezetlenségi díjat is.
2014. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Általában online szoktam kötni biztositást.

Van egy régi autóm is. 4 bónusz van rajta.

De a régit üzemben tartóira tovább adom egy családtagnak. neki új biztositást kell kötni rá. tudom érvényesiteni azt a 4 bónuszt? a most vásárolt autómhoz miután már megkötöttem a biztositást?

2014. márc. 23. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eredetiség vizsgálattal kapcsolatos mizéria attól alakult ki, hogy az igazolás csak 60 napig érvényes, ezért az eladók nem szeretik megcsináltatni, mert ha nem kel el annyi idő alatt a jármű, akkor elbukott közel 20 ezret. Így aztán szép csendben átkerült ez a vevőkhöz, csak így meg akkor van a gond, ha a vizsgálat során kiderül,hogy pl. motort cseréltek, vagy rommá volt törve az autó. Aztán ebben az országban fizetés után visszaszerezni a pénzt szinte esélytelen!
2014. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!