Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem írattam át a motorom 2010...

Nem írattam át a motorom 2010 óta, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2010 szeptemberében vettem egy 125-ös yamahát. El is kezdtem az átírást, eredetvizsga megvolt de ugye az elévül. A lényeg hogy a főtengely eltört majd 2 évig parlagon volt a motor, de meg volt beszélve az eladóval, hogy legyen már jófej és ne adja le az adásvételit, meg küldje a biztosítási csekket amíg nem lesz plusz 100000-em a javításra. Namármost az ő állítása szerint 2012-ben leadta az adásvételit. Gondolom a biztosítást is felmondta. Én azóta 50-es ként használtam de már kezdem unni az állandó rendőr figyelést. Viszont Én semmilyen papírt, felhívást, levelet nem kaptam a leadott adásvételi okán, viszont fogalmam nincsen hogy ha bemegyek és át szeretném íratni mekkora bírságot fognan a nyakamba b***ni a biztosítás és a 15 nap átírási idő "enyhe" túllépése véget. Aki jártasabb a témában és esetleg akinek volt már hasonló esete kérem segítsen mert nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. márc. 31. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az okirat hamisításról nem is beszélve, ha különbözik a 2 adásvételin a dátum.
2014. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a téma szakértője, de nekem a következő ötletem van: adásvételivel tovább kéne adni a családban, mielőtt bármit is tennél. Leírásod alapján minden átírási költség újra előtted áll, ha a nevedre akarnád venni, attól nem szabadulsz meg. Ha utána biztosítást szeretnél kötni rá, a MABISZ azonnal bevasalná a kimaradt időszakot, így szerintem meg nem! Nem tudom, hogy az önkormányzat mivel tud megtalálni utólag, de szerintem semmivel.
2014. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
amit leadott adásvételit nekem is az a verzió van meg úgyhogy okiratos hiba kilőve. A továbbadással meg az a baj hogy a nevemre nem került, ergó nem adhatom el :\ vagy Te arra gondoltál hogy az átírás másnapján adjam is tovább, így talán megúszhatom a költségeket? Több javaslaot is hallottam eddig, volt köztük olyan is, hogy írjak kérvényt amiben hivatkozom a motor állapotára, diák mivoltomra, nem létező keresetemre, és arra hogy a motor rendszáma semmilyen formában nem tűnt fel, hogy úton lett volna valaha is. Nemtudom melyik a legkevesebb költséggel járó és leg értelmesebb... de sajnos az a baj kezd fent állni, hogy több lenne a bírság mint amennyit maga a motor ér... sőt mint amennyit 3 ilyen motor ér...
2014. ápr. 2. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:
A leadta az adásvételit mondaton azt érted, hogy beküldte az Okmányirodába (vagy ahova azt kell). Mert ha igen, miért ne lenne a neveden?
2014. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért mert az átírás maga nem történt meg. Na de új fordulat történt: a biztosítás mindössze 13000 Ft lesz fedezetlenségi díjal együtt nemtudom hogyan de mégis így van, úgyhogy a gond legnagyobb része megoldódott mert az okmányirodában azt mondták, hogy 1 nem is nagyon róják ki a büntit, ha meg igen írjak kérvényt és vagy el is felejtik vagy minimalizálják még annál is lejjebb részletre... :) úgyhogy vidulok
2014. ápr. 4. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"az okmányirodában azt mondták, hogy 1 nem is nagyon róják ki a büntit"


Akkor itt valami nagyon sántít a dologban.

Igenis kiróják minden esetben a fedezetlenségi díjat, és az át nem íratásért is kapsz büntetést.


Bár az is érdekes, hogy a tulaj adásvételiét hogyan fogadták el 2 évvel korábbi dátummal, amikor az eladónak 5 napon belül kellene leadnia!

2014. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sántít itt minden... kiderül hogy a netes kalkulátor eléggé hiányos és 60000 lesz a biztosítás, vagyis már megvan, át is van iratva a motor, elfogadták az adásvételit is egy nap alatt megvolt. Viszont kaptam egy levelet miszerint meg kell jelennem az adásvétel ügyében.
2014. ápr. 14. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!